"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kotka: valitsuse Ida-Virumaa abimeetmed on jäänud hiljaks (2)
04. märts 2016
Scanpix

"Kuulsin, et aasta teisest poolest tahab valitsus vähendada keskkonnatasusid, aga sellega on nüüd veidi hiljaks jäädud.  Põlevkiviettevõtjad ütlesid juba tükk aega tagasi, et olukord on keeruline ja nad ei suuda enam ära majandada. Juba siis pidanuks valitsus reageerima," märkis Riigikogu liige Siret Kotka.

Kotka lisas intervjuus Tallinna TV uudistesaatele, et ta ei kuulnud valitsuse ettepanekut piirkonna arendamiseks vajaliku kriisikomisjoni loomiseks või ümarlaua, kuhu kuuluksid ettevõtjad, valitsusliikmed ja kohaliku omavalitsuse inimesed, kokkukutsumiseks.
 
Eile kiitis valitsus heaks sotsiaalminister Jevgeni Ossinovski ettepaneku, mille kohaselt  toetab Töötukassa Ida-Virumaale kolivaid  ettevõtteid.  Ettevõtja, kes võtab Ida-Virumaal korraga tööle vähemalt 20 töötut, saab Töötukassalt aasta jooksul tagasi töötajale makstud pool brutopalka.
 
Ida-Virumaal on suurkoondamiste tõttu tõusnud registreeritud töötuse määr 11 protsendini, mis on Eesti keskmisest kaks korda kõrgem.

 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ott
5. märts 2016 07:43
See nüüd küll kedagi Virumaale kolima ei sunni. Pealegi Ossinovskil polegi sõnaõigust. Eks midagi tuleb ette võtta. Aga nende poliitika käib nii, et kuskilt vähendavad ja koondavad kamaluga, et peotäie anda sinna, kus ülekohus kisendab taevani.
Jaan
5. märts 2016 07:38
ei usu enne mingeid meetmeid, kui näen.