"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Maaeluministeeriumi kantsler lahkub ametist (0)
04. märts 2016
Scanpix

Maaeluministeeriumi kauaaegne kantsler Ants Noot lahkub alates 1. aprillist ametist ja asub tööle erasektorisse, teatas ministeerium reedel.

Noot kinnitas, et asub tööle erasektorisse, ent ei soovinud enda uut ametikohta veel avalikustada. “Ootaksin sellega seni, kuni uue tööandjaga on paberid allkirjastatud,” ütles ta, vahendas BNS.

Uue kantsleri peab nimetama ametisse valitsus. Ametikoha täitmiseks on maaeluministril kaks varianti – leida uus kantslerikandidaat ise või otsustada korraldada avalik konkurss, ütles riigikantselei kommunikatsioonijuht Kristiina Tiimus BNS-ile.

“Kui kantsleri ametikohale avalikku konkurssi ei korraldata, esitab riigikantselei juures tegutsev tippjuhtide kompetentsikeskus ministrile vähemalt kaks kantslerikandidaati. Minister ei  pea valiku tegema nende hulgast,” ütles ta.

Enne kandidaadi esitamist valitsusele esitab minister sellisel juhul oma kantslerikandidaadi ka tippjuhtide valikukomisjonile arvamuse saamiseks. “Kui korraldatakse avalik konkurss, viib selle läbi avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon,” rääkis Tiimus.

“Tänan Ants Noota ligi 17 aasta pikkuse teenistuse eest, mille jooksul on ta andnud hindamatu panuse Eesti põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arendamisse,” ütles maaeluminister Urmas Kruuse pressiteate vahendusel.

“Samuti on tal olnud suured teened Eesti ettevalmistamisel Euroopa Liiduga liitumiseks ning Euroopa Liidu ühise põllumajandus- ja kalanduspoliitika rakendamisel Eestis, lisas minister.

Ants Noot on juhtinud ministeeriumi struktuuriüksuste tööd ja korraldanud ministeeriumi valitsemisala valitsus- ja riigiasutuste tegevust alates 21. aprillist 1999.

Valitsus kinnitas Nooda uuesti ametisse alles jaanuari keskel minister Kruuse ettepanekul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.