"Kui vanasti said inimesed tänaval petta, siis nüüd internetis."

Joosep Kaasik, Põhja prefekt
Taani: Merkel alahindas rändekriisi suurust (0)
10. märts 2016
Scanpix

Taani välisminister Kristian Jensen kurtis, et Saksa kantsler Angela Merkel ei osanud põgenikele lahkelt uksi avades oodata, kui palju neid tulemas on. "Ta pidas seda kriisiks, mis hääbub."

 

Taani ja Rootsi on rändevoo kontrollimiseks taastanud ajutiselt piirikontrolli, kuid Jenseni sõnul tuleneb probleem suuresti kehvast planeerimisest Saksamaal.

“Ma arvan, et Merkelit üllatas Saksamaale saabuvate põgenike hulk. Ta pidas seda kriisiks, mis hääbub,” ütles Jensen Washingtonis USA mõttekoja kuulajatele.

“Teda süüdistatakse, et just tema saatis kogu maailma põgenikele kutse, et tulge Saksamaale, olete siin teretulnud, meil on maja ja töö ja siin on tore olla,” rääkis Taani välisminister.

Pärast enam kui miljoni põgeniku saabumist Saksamaale on Merkel sattunud nii kodu- kui välismaal poliitilise surve alla, talt oodatakse samme migratsioonivoo peatamiseks.

Merkel juhib kõnelusi Türgiga, mille tulemusena loodetakse kokku leppida, et Ankara võtab tagasi Türgist Kreekasse jõudnud põgenikud ning Euroopa Liit suurendab rahalist tuge põgenike elamistingimuste parandamiseks põgenikelaagrites Türgis. Plaani kohaselt nõustub EL võtma Türgist vastu süürlasi ja teisi põgenikke läbi turvaliste rändekanalite.

“Nii et pärast seda, kui ta tegi liiga hilja liiga vähe, on ta nüüd võtnud vastutuse ja teeb minu arvates tohutult head tööd,” tunnustas Jenseni, kuid kurtis, et teisi EL-i riike hoitakse teadmatuses.

“Ta peaks mõnikord võib-olla meeles pidama meid informeerida ja kuulata, sest hoolimata sellest, kui tugev võib olla tema ja kui suur ja tugev on Saksamaa, ei saa nad kõike ülejäänud 27 eest ära otsustada.”

Jensen kohtus ka USA välisministri John Kerryga, kes kinnitas, et Washington ei pea rändekriisi ainult Euroopa probleemiks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.