"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tabati 34 joobes juhti, kolm inimest sai viga (1)
13. märts 2016
Scanpix

Politsei tabas möödunud ööpäeva jooksul Eesti eri paigus 34 joobekahtlusega sõidukijuhti.

Kõik juhid olid alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30-500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega.

Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Laupäeval juhtunud kolmest inimkannatanutega liiklusõnnetusest kaks toimusid roolijoodikute süül ja kokku sai viga kolm inimest.

Esimene õnnetus juhtus kella 10.40 ajal Harjumaal Harku vallas Tallinna-Rannamõisa-Kloogaranna maantee 19. kilomeetril. Alkoholijoobe tunnustega 27-aastane Reimo jäi esialgsetel andmetel roolis magama ja sõitis Audi A6 Avantiga teelt välja vastu automaatse kiirusemõõtja mõõtekabiini. Kiirabi viis Reimo Põhja-Eesti regionaalhaiglasse (PERH).

Teine õnnetus juhtus kella 15.31 ajal Maardus Altmetsa tee 1 asuvas Maxima parklas, kus 41-aastane mees tagurdas Honda Accordiga otsa sõiduki taga viibinud 76-aastasele Ninale. Kiirabi viis Nina Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Kolmas õnnetus juhtus kell 15.48 Jõgevamaal Palamuse vallas Pikkjärve külas, kus alkoholijoobes 24-aastane Heigo tagurdas Volkswagen Passatiga otsa BMW 525 ees seisnud 19-aastasele noormehele. Kiirabi viis kahe sõiduki vahele jäänud noormehe Tartu Ülikooli kliinikumi.

Ööl vastu pühapäeva sõitis aga Saaremaal teelt välja noor juht, kes pääses vigastusteta, siiski tuli haiglasse toimetada kaasreisija, kes ei olnud kinnitanud turvavööd. Õnnetus juhtus pühapäeva öösel kella 2.24 paiku Kuressaares Kalda puiesteel, kus 18-aastane Mehis sõitis BMW 320I-ga paremkurvis vasakule teelt välja vastu puud. Kiirabi viis Kuressaare haiglasse sõidukis viibinud 23-aastase Kristjani, kes esialgsetel andmetel ei kasutanud turvavarustust.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Valdo
23. mai 2017 07:23
Siinkirjutaja mäletamist mõõda oli kunagi ammustel aegadel ikkagi reegliks,et politsei avalikustas nii purjuspäi sõitjad kui ka avariides süüdi olnud isikud ees ja perekonnanime pidi.Leian,et rahval on täielik õigus teada nende tegelikult kurjategijate,kelleks purjus juht(ja ka inimvigastustega lõppenud õnnetuses süüdi olev juht) ju on,nimed.See oleks ka heaks hoiatuseks teistele ,mis juhtub siis,kui joobes sõidad või muul viisil seadust rikud..Avalikkuse informeeritus nimeliselt on nendele roolijoodikutele vaata et veel paremgi mõjutusvahebd,kui mingi rahatrahv.Vahel tundub aga,et meil käsitletakse purjus juhti kui patsienti,kes on saanud külge justkui viinatõve ja teda ei tohi nime avaldamisega häirida.Tuleb avaldada roolijoodiku ees-ja perekonnanimi!