"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Konkurentsiamet andis Infortarile loa Eesti Gaasi omandamiseks (0)
16. märts 2016
Scanpix

"Konkurentsiametilt kinnituse saamine võimaldab meil alustada sisulist tööd Eesti Gaasi arendamiseks ning selle kujundamiseks laiapõhjaliseks kodumaise kapitaliga energeetika ettevõtteks," ütles valdusettevõtte AS Infortar juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

Konkurentsiamet otsustas anda AS Infortar tütarettevõttele Trilini Energy OÜ loa osta nii Fortumi osalus AS-is Eesti Gaas kui ka jätkata ülejäänud aktsiate omandamisega, vahendab BNS.

“Sarnaselt Fortumile oleme aktsiate ostupakkumise teinud ka Gazpromile ja Itera Latvijale ning ootame nende vastust lähikuudel, seejärel teeme samad pakkumised ka teistele aktsionäridele,” sõnas Hanschmidt.

Trilini Energy sõlmis 23. veebruaril Fortum Heat and Gas OY-ga lepingu AS-is Eesti Gaas 51 protsndi suuruse aktsiapaki ostuks. Trilini Energy on teinud ostupakkumise ka Eesti Gaasi 37 protsendi aktsiatest omavale Gazpromile ja 10 protsendi aktsiat omanikule Itera Latvijale. Väikeaktsionärid omavad Eesti Gaasis 1,57 protsendi suurust osalust.

Valdusettevõte Infortar AS omab Eesti Gaasi omandamiseks loodud Trilini Energys 57 protsendi suurust osalust. Lisaks Infortarile kuuluvad ettevõtte omanikeringi AS-i Eesti Gaas pikaajaline juhatuse ja nõukogu liige Aarne Saar, Latvijas Gaze nõukogu aseesimees Juris Savickis ning transiidiettevõtja Viktor Golinski.

AS Infortar on 381 miljoni euro suuruse omakapitaliga investeerimisettevõte, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, kinnisvara, hotellindus ja trükitööstus. Lisaks 38 protsendi suurusele osalusele AS-is Tallink Grupp kuulub AS-i Infortar investeeringute portfelli ka ligikaudu 90 000 ruutmeetrit erinevaid hotelli- ja SPA-kinnistuid Tallinnas ning üle 350 000 ruutmeetrit maad Tallinnas ja selle ümbruses.

AS Eesti Gaas tegeleb maagaasi ja elektri müügiga. Kontserni kuuluvad gaasitorustike ja rajatiste projekteerimisele ja ehitamisele spetsialiseerunud AS EG Ehitus ning jaotusteenust osutav AS Gaasivõrgud. Ettevõttele kuulub üle Eesti viis gaasitanklat.

Eesti Gaasis töötab 205 inimest, kontserni käive ulatus möödunud aastal auditeerimata andmetel 130 miljoni euroni. AS Eesti Gaas müüs maagaasi 2015. aastal 386 miljonit kuupmeetrit, ettevõttel on 1570 äriklienti ja 41 160 koduklienti. Eesti Gaas müüb ka kodu- ja äriklientidele elektrit, eelmisel aastal kokku 9,7 gigavatt-tundi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.