"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäele kerkib ainulaadne tervisemaja (0)
18. märts 2016
Scanpix

Lasnamäele kerkib järgmise aasta alguseks ainulaadne tervisemaja, milles on ühendatud meditsiini täisteenus, sportimisvõimalused ja kaubandus.

“Arendaja kasuks on seatud aadressil Linnamäe tee 3 asuvale kinnistule hoonestusõigus, mille ehituskohustuse kohaselt kerkib kinnistule spordi-, tegevus- ja tervisekeskus, kaubanduskeskus ning rekreatsiooniala,” ütles abilinnapea Eha Võrk. “Linnapoolse panusena ehitatakse välja osa avalikest teedest ning kaasajastatakse teedevõrku.”

Linnamäe tee 3 ärimaa sihtotstarbega kinnistu pindala on 15 399 m². Tallinna linna omanduses olevale kinnisasjale kerkiva Lasnamäe Tervisemaja rajab kinnisvarainvesteeringuid juhtiv ettevõte Capital Mill.

“Lasnamäe Tervisemaja projekti käivitamine on julgustanud linna leidma sarnasel viisil arendajat ka teistele projektidele,” lisas Võrk. “Äsja otsustas linnavalitsus seada läbirääkimistega pakkumise korras hoonestusõiguse veel kahele kinnistule – Akadeemia tee 30 kinnisasjale ja Õismäe tee 130 kinnisasjale.”

Võrgu sõnul on ka neile kinnistutele kavandatud tervist edendavad rajatised. “Mustamäele, Akadeemia tee 30 kinnistule kerkib spordi- ja vabaajakeskus koos avaliku ujula ja linnasaunaga ning Haaberstisse, aadressile Õismäe tee 130 plaanime rajada pallimängude keskuse,” ütles Võrk.

Võrk lisas, et Mustamäele kavandatav on juba neljas linnasaun. “Rajasime avaliku sauna Lasnamäele ja Nõmmele ning renoveerisime kapitaalselt kesklinnas asuva Raua tänava sauna,” ütles Võrk. “Nõudlus avalike saunade järele on väga suur, seetõttu näeb munitsipaalsaunade programm ette lisaks olemasolevate kordategemisele ka mitme uue avaliku sauna rajamise,” ütles Võrk. “Nõmmel Valdeku 13 hoones asub lisaks saunale ka spordisaal, mida saavad rentida kõik spordihuvilised.”

“Ühtlasi olme tallinlaste tervise eest hoolitsemiseks asutanud Nõmmele ja Haaberstisse perearstikeskused, järgmisena paranevad linna abiga ka Mustamäe ja Lasnamäe perearstide töötingimused,” ütles abilinnapea Merike Martinson. Nõmmel ja Haaberstis võtab patsiente vastu juba 13 perearsti ja kaks abiarsti kokku  23 pereõega.

Capital Milli tegevjuhi Igor Mölderi sõnul avardab tervisemaja oluliselt tallinlaste võimalusi kvaliteetset arstiabi saada ning on eeskujuks omavalitsuse ja eraettevõtte heast koostööst. “Linnal on vajadus avardada oma elanike võimalusi saada kvaliteetset arstiabi ning meie arendajana saame koostöös linnaga pakkuda selleks parima lahenduse,” lausus Mölder.

Mölder lisas, et see on esimene kord, kui ühiskondlike funktsioonidega hoone ehitamist finantseerib sajaprotsendiliselt erakapital. Ehitustegevus algab märtsikuu lõpus ja lõppeb 2017. aasta veebruaris.

“Tervisemaja muudab inimeste elu oluliselt mugavamaks ja praktilisemaks,” rõhutas Mölder. “See on väga huvitav projekt ning pole välistatud, et võtame sarnaseid projekte arendada ka tulevikus.”

Mölder tõdes, et paljud perearstid töötavad praegu kesistes tingimustes ja täiendavate uuringute või erialaarsti konsultatsiooni tarbeks on sageli tarvis sõita teise linnaossa.

Tervisemajja on kavandatud meditsiiniteenused, sh pere- ja eriarstid, taastusraviteenused basseiniga, päevakirurgia ning uuringuvõimalused ning spordiklubi, apteek, kauplus ja teised teenused.

Lasnamäe Tervisemaja kerkib Lasnamäe, Kose ja Maarjamäe piirile. Hoone ehitab YIT Ehitus. “Tihedas ja aktiivses igapäevases koostöös tellija, projekteerijate ja alltöövõtjatega soovime teostada ehitustööd parimal viisil arvestades tellija soove ja planeeritud pingelist ajagraafikut,” ütles ehitusdirektor Toomas Rapp.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.