“Elus ja maadluses ei tule midagi lihtsalt, tööd peab tegema.”

Epp Mäe, maadleja
Maardu keskerakondlased esitasid Maardu linnapeale umbusaldusavalduse (2)
29. märts 2016
Scanpix

Tänasel Maardu Linnavolikogu korralisel istungil esitasid linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed Maardu linnapeale Valev Kaldile umbusaldusavalduse. Hääletamine antud küsimuses toimub linnavolikogu järgmisel, erakorralisel istungil.  

 

Maardu linnavolikogu Keskfraktsiooni aseesimees Nikolai Degtjarenko ütles: “Valev Kald oma tegevusega, ainuisikuliselt, rikub koalitsioonilepingu punkte, mille järgi teostatakse linna juhtimist volikogu mõlema fraktsiooni poolt ühiselt, sealhulgas kaadripoliitika küsimuste lahendamisel ja linnavalitsuse võimupositsioonide jaotamisel.” 

“Linnapea, oma üle nelja kuulise linna juhtimise aja jooksul, on tegelenud ainult tema vastu hääletanud saadikute väljaotsimise ja väljaselgitamisega, samal ajal kui põhiline siht, linnaelanike teenimine, on jäänud tagaplaanile,” on veendunud Keskerakonna fraktsiooni esimees Väino Moor.

Keskfraktsiooni saadikute ühisavalduses märgitakse, et Maardu linnapea ei soovi või ei taha pidada konsultatsioone linnaelu küsimustes, isegi mitte Maardu valimisliidu fraktsiooni saadikutega. Näiteks tuuakse konkreetsed, mittekooskõlastatud uute ametnike määramised linnas, märgitakse ka noore poliitiku Valev Kaldi Maardu koolide õpilaste erakondliku kuuluvuse järgi lahterdamist, takistades nii noorteprojektide arendamist linnas.  

Umbusaldusavalduse üheks põhjuseks on ka asjaolu, et olles 2015. aastal abilinnapea ja samaaegaselt Eesti Ühendatud Vasakpartei esimees, käis Valev Kald mitmetes komandeeringutes, nende hulgas Tšehhi Vabariigis, Litomerice linnas ning Prantsusmaal, Strasbourgis. Kindlaks on tehtud, et Tšehhi sõitis ta eesmärgiga osa võtta üritusest nimega “Suveülikool 2015”, mille organiseeris Euroopa Vasakpartei, seega võttis Eesti Ühendatud Vasakpartei esimees Valev Kald osa parteiüritusest, mis aga ei seganud Maardu linnavalitsust, abilinnapea Rein Meele korraldusel, vormistada Valev Kaldi sõit maksumaksjate raha eest. Samuti moonutati visiidi eesmärki ja ürituse enda nimetust, millega tekitati reaalne kahju Maardu linnale ja tema elanikele.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

OGO-OGO
31. märts 2016 06:47
Чтобы ты не делал за спиной у людей – ты делаешь это на глазах у Бога. это на их совести здесь все прозрачно!!!!!!! валев-маару все видит:- это желание кого-то... Вам просто надо быть тем, кто вы есть. Некоторые будут восхищаться вами, другие — ненавидеть, но все это не имеет к вам отношения.. У всего, что случается, есть своя цель и причина; во всем происходящем есть урок, обогащающий жизнь.Запасись терпением — солнце должно снова взойти. Оно всегда так поступает.
Mait Rebane
30. märts 2016 19:13
Alatu oli Tallinna tv poolt Valev Kaldi jutu blokeerimine 29.03 k.a. HÄBI!