"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eesti korraldab 2019. aastal maailma suurima nüüdismuusika festivali (0)
30. märts 2016
Scanpix

"Me oleme väga tõsiseltvõetavad tegijad ka korralduslikus plaanis rahvusvahelisel nüüdismuusika areenil. Eesti nüüdismuusikal, sealjuures mitte ainult heliloojatel ja interpreetidel, on äärmiselt kõrge maine," heliloojate liidu juht Märt-Matis Lill.

Lõuna-Koreas ööl vastu kolmapäeval toimunud Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu (ISCM) aastakonverents pani üksmeelselt paika, et Eesti Heliloojate Liit ning festival Eesti Muusika Päevad korraldavad maailma kõige olulisema nüüdismuusika aastakonverentsi ja suurim nüüdismuusikafestivali World Music Days Eestis 2019. aastal. 

ISCM on oma valdkonna maailma olulisim rahvusvaheline võrgustik, mis on pühendunud nüüdismuusika levikule ja kontaktide loomisele ning ühendab üle 50 riigi nüüdismuusika festivale või selle muusikasuuna põhifookusega organisatsioone. ISCM-i peamiseks kunstiliseks väljundiks on festivali World Music Days korraldamine.

“ISCM-i otsus näitab, et me oleme väga tõsiseltvõetavad tegijad ka korralduslikus plaanis rahvusvahelisel nüüdismuusika areenil. Eesti nüüdismuusikal, sealjuures mitte ainult heliloojatel ja interpreetidel, on äärmiselt kõrge maine. Mitmed inimesed on tulnud rääkima ühest või teisest eesti heliloojast, keda nad on kuulma sattunud. Üldine reaktsioon on suur hämming, kui kuuldakse, kui väike on Eesti rahvaarv,” rääkis Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill.

Eesti Heliloojate Liit (EHL) kuulub ISCM-i alates 2005. aastast. Ehkki Eesti on üks nooremaid organisatsiooni liikmeid, valiti EHL-i esindaja seoses aktiivse osalemisega ja tänu Eesti uue muusika tuntusele 2012. aastal ISCM-i juhatusse esindama Põhjamaade ja Baltikumi piirkonda.

Põhjamaade piirkonnas on Maailma muusika päevad toimunud vaid Helsingis 1978. aastal ja Vilniuses 2008. aastal. Maailma muusika päevade korraldajaks on 2019. aastal heliloojate liidu esindusfestival Eesti Muusika Päevad (EMP), millel täitub 2019. aastal 40 aastat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.