"Iga piirkiirusele lisatud kilomeeter suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi."

Hannes Kullamäe, Politsei liiklusjärelevalve keskuse juht
ÄGE! Ökopliiatsitest saavad lilled ja maitsetaimed (0)
31. märts 2016
Kuvatõmmis/ Youtube

Taani startup ettevõte Sprout World toodab ökopliiatseid, millel on kustutuskummi asemel seemnekapsel. Kui pliiats on kasutamiseks liiga lühikeseks teritatud, saab selle mulda pista ning lillede-maitsetaimede tärkamist oodata.

Pliiatsis olevatest seemnetest peaksid tärkama kolme nädala jooksul maitsetaimed, lilled või isegi aedviljad, nagu rohelised piprad, vahendas Tech Times.

Pliiatsist võib tärgata rosmariin, basiilik, roosid, saialilled või lausa roheline pipar.

Taani pealinna Kopenhaageni lähistel tegutseva startup firma Sprout World eesmärk oli vahvate ökopliiatsitega jätkusuutlikku ja keskkonnasõbralikku elustiili propageerida.

 “Üksi ei saa keegi planeeti päästa, aga me saame teha vähehaaval oma igapäevaelus samme olukorra parandamiseks. Seda mõtlevad ka inimesed, kes ostavad meie istutatava pliiatsi. Nad saavad tunda, et nad aitavad positiivsetele muutustele kaasa ostes midagi, mida nad ei pea peale kasutamist ära viskama, vaid mille nad saavad mulda istutades uuele elule äratada,” kirjeldas Sprout Worldi tegevjuht Michael Stausholm.

Keskkonnasõbraliku pliiatsi idee sündis 2012. aastal Massachussettsi tehnoloogiainstituudi tudengitel, kellelt Sprout World selle ära ostis ja 2014. aastal ettevõtte rajas.

Ökopliiatsi idee kogub maailmas jõudsalt populaarsust, eelmisel aastal oli Sprout Worldi käive jõudnud 2 miljoni dollarini, sellel aastal loodavad omanikud käive kahekordistada. Firma suurklientide hulka kuuluvad muuhulgas ka Disney ja Ikea, kes innovaatilisi pliiatseid edasimüügiks ostnud on.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.