"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Ojuland: koraan tuleb avalikes kohtades keelata (9)
03. aprill 2016
Scanpix

"Tänasel päeval on islamiga seotud negatiivne ja kuritegelik pool nii valdav, et meie riigi ja rahva, eriti meie naiste ja laste julgeoleku ennetavaks kaitsmiseks peame sellist sammu vajalikuks," teatas Kristiina Ojuland.

Rahva Ühtsuse Erakonna (RÜE) esimees Kristiina Ojuland on seisukohal, et islami püha raamat koraan tuleks Eestis avalikes kohtades keelata.

“Tänasel päeval on islamiga seotud negatiivne ja kuritegelik pool nii valdav, et meie riigi ja rahva, eriti meie naiste ja laste julgeoleku ennetavaks kaitsmiseks peame sellist sammu vajalikuks,” teatas Ojuland BNS-ile.

RÜE tunneb muret pagulaste toomise pärast Eestisse ning on nördinud Euroopas kiiresti leviva ahistamiste ja kuritegelike rünnakute laine üle, mille taga on sisserändajad. Samuti ei ole RÜE rahul islamiusu pealetungiga Euroopa kultuuriruumile ja hindab väljakujunevat olukorda kriitiliseks. Seega tegi RÜE ettepaneku keelustada Eestis avalikes kohtades koraani õpetuste ja selle mis iganes vormis järgimine ja propageerimine.

“Oleme otsustanud alustada rahva seast informatsiooni kogumist ahistamis- ja väärkohtlemisjuhtumite kohta, millest muidu peavoolumeedia vaikiks,” märkis RÜE Pärnumaa ringkonna juht Triin Raidmets, kes on selle algatuse initsiaator. “Reaalsete olukordade kaardistamine annab aluse edaspidisteks sammudeks.”

Koraani panid araabia keeles kirja prohvet Muhamedi lähikondlased, sest islami pärimuse järgi oli prohvet ise kirjaoskamatu. Pärast Muhamedi surma kogusid ta kaaslased ja järgijad prohveti ilmutused kokku ning liitsid need raamatuks.

Koraan jaguneb 114 peatükiks ehk suuraks, mille pikkus on väga erinev. Pikim, teine peatükk sisaldab 286 värssi, lühim aga ainult kolm värssi, kirjutab vikipeedia. Koraani struktuur ei ole kronoloogiline, nagu näiteks piiblil. Peamiselt sisaldab koraan käske ja hoiatusi – lugusid seevastu on vähem.

Kuna koraanis sisalduvad vihjed on tavainimesele sageli mõistetamatud, on koraani lugemisel vajalikud selle sisu tõlgendused. Peamiselt loodi tõlgendused islami esimestel sajanditel, aga mõned õpetlased tegelevad sellega ka tänapäeval. Vikipeedia andmeil on olemas küll erinevaid tõlgendusi, aga neid kõiki loetakse võrdselt õigeks. Teaduslikust vaatenurgast on tänapäeval olemas seitse tõlgendust, millest igaühte on võimalik lugeda kahte moodi. See annab moslemeile võimaluse koraani mõista 14 eri moel.

Tänapäeval on koraan tõlgitud kõigisse suurematesse keeltesse. Eestikeelse tõlke andis 2007. aasta lõpus välja kirjastus Avita. Samas valitseb islamimaailmas seisukoht, et koraani ei olegi võimalik täiesti õigesti tõlkida – ainult araabiakeelne originaal on õige ja usklikule sobiv. Seetõttu loevad ka araabia keelt mitteoskavad moslemid koraani tavaliselt araabia keeles.

Kommentaarid (9)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

plaanile
4. apr. 2016 03:58
Tundub, et ka meie valitsus tahab islamiseeruda!? Tuleb vaid välja selgitada selle omakasu põhjused.
plaan
3. apr. 2016 17:51
Siit lähtuvalt ei kirjutatud EU konstitutsiooni (Lissaboni leping) sisse ka juudi-kristlikke põhimõtteid, kuigi Vatikan sellele tähelepanu juhtis.
plaan
3. apr. 2016 17:09
http://innojairja.blogspot.com.ee/2016/03/pilk-ajalukku-euroopa-islamiseerimine.html Miks ei lähe Euroopa Islamiriigi vastu sõtta? Vastus on lihtne: Euroopa tahab ise islamiseeruda. Nimelt oli Euroopa islamiseerimine Hitleri vana plaan ja praegu, kus Saksamaa on tõusnud taas Euroopa juhtriigiks, viiakse ellu Hitleri unistusi. Nimelt unistas Hitler sellest, et Euroopa oleks islamiseeritud ja sakslased islami impeeriumi juhid. Araablased olid Hitlerist vaimustuses, nad ütlesid, et Allah on valitseja taevas ja Hitler maa peal. Hitler omakorda ütles, et araablased on sakslastele lähedasemad kui näiteks prantslased. Hitler ütles, et Araabia vabadusvõitlus Lähis-Idas on Saksamaa suurim liitlane Inglismaa vastu. https://en.wikipedia.org/wiki/Relations_between_Nazi_Germany_and_the_Arab_world
nüanss
3. apr. 2016 16:35
http://www.eestikirik.ee/paevaintervjuu-peapiiskop-pagulastest-neid-tuleb-aidata-tingimusel-et-meie-oma-identiteet-sailib/
varia
3. apr. 2016 13:35
Palestiina araablased viskavad igapäevaselt "rooma tervitust". http://spirituallysmart.com/muslim.html Nazi - Muslim Connection. http://www.conspiracyschool.com/muslim-brotherhood#.UjiDzNLIan8 The Muslim Brotherhood. http://archive.frontpagemag.com/readArticle.aspx?ARTID=11146 The Muslim Brotherhood, Nazis and Al-Qaeda. Adolf Hitleri Põhja – Aafrika päritolu: sefard. 24.08.2010 года новости 5 телеканала сообщили информация, цитирую дословно: «Предками Адольфа Гитлера были евреи и чернокожие. К такому выводу пришли ученые из университета Коннектикута, изучив гены родственников вождя нацистской Германии. Для этого их разыскивали по всему миру. У 39 исследуемых обнаружили хромосому, характерную для берберов, живущих в Северной Африке, а также потомков европейских евреев ашкенази» (http://www.5-tv.ru/). Та же информация публиковалась и ряде других СМИ. http://via-midgard.info/news/article/adolf-gitler-stavlennik-evrobankirov.htm http://inosmi.ru/world/20151111/231302729.html?utm_medium=referral&utm_source=lentainform&utm_campaign=inosmi.ru&utm_term=127694&utm_content=3830797 Raamatus „Mõista Eurabiat“ (Lindau – 2015) kirjeldatakse Euroopa islamiseerimist. Autor kirjeldab antikristlikku, antisemiitlikku, läänevastast Euroopat ja seob seda 60-ndate lõpu poliitikaga. See sai varjatult alguse Prantsusmaalt ja Saksamaalt, kui natsionaalsotsialistlikud jõud lõid Iisraeli vastase liidu araabia maailmaga. See selgub, kui lugeda Araabia Liiga publikatsioone, mida aga Lääne press pole kunagi avaldanud.
magrib
3. apr. 2016 13:17
Põhja - Aafrika riigid on EU-ga assotsieerunud riigid. Tulevikus on Vahemeri Euroopa Ühendriikide sisemeri.
usutehnik
3. apr. 2016 13:15
http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/false_religions.htm#bm •Black Muslims Are Racists! •The Black Muslim Religion EXPOSED! •“Allah” is the name of a “Moon-god” http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/false_religions.htm#islamic The Religion of Islam Allah the Moon god. Islamist lähemalt. http://www.radioislam.org/
on muudki huvitavat
3. apr. 2016 13:06
Iisraelis puudub põhiseadus, seda asendavad religioossed raamatud Halacha ja Talmud. Lisaks veel Sünedron, kus on esindatud nii aškenazide kui ka sefardide pearabid. Sefardide pearabi arvates peaksid mittejuudid ehk goid Iisraelist lahkuma. http://www.timesofisrael.com/chief-rabbi-non-jews-shouldnt-be-allowed-to-live-in-israel/ Israel’s Sephardic Chief Rabbi Yitzhak Yosef said that non-Jews should not live in the Land of Israel if they do not abide by a set of seven laws mandated by Judaism. http://www.segodnia.ru/content/174290 Главный сефардский раввин Израиля Ицхак Йосеф, выступивший с субботней проповедью, указал на то, что неевреям, или как их называют евреи, гоям, запрещено жить в Израиле. Собственно говоря, Израиль — никакое не светское и не демократическое государство. Де-факто он является теократическим государство, управляемым наследственным дуумвиратом — двумя главными раввинами — сефардов и ашкенази. Функцию Конституции выполняют Галаха и Талмуд и Синедрион раввинов, возглавляемый упомянутым дуэтом. https://en.wikipedia.org/wiki/Halakha http://www.iahushua.com/JQ/factsR4.html http://www.jewwatch.com/jew-references-scholarly-histories-grusd-Bnai-Brith-History-Of.html#anchor789262 Jew against Jew -- Ashkenazis vs. Sephardim -- Hatred between Jewish Immigrants to USA. Lisaks sedagi, et üldjuhul teevad omavahel koostööd sefardid ja sunniidid ning aškenazid ja šiidid.
oPossum
3. apr. 2016 12:29
Mida kõike küll valijate südamete võitmise nimel ei tehta! Ja parimaks näiteks sellest on proua Ojulandi viimase aja tegevus, kes kuidagi ei taha leppida tõsiasjaga, et uks suurde poliitikasse on tema jaoks ilmselt juba igaveseks suletud ja mida enam ta selle nimel pingutab, seda enam vaid end naeruvääristab! Vähemalt selliste avaldustega välja tulles. Huvitav kuidas ta selle maailma suuruselt teise usundi kandvaima teose avalikes kohtades keelustamist ka endale praktikas ette kujutab?! Mina ei oska seda küll ausalt öeldes kuidagi ette kujutada.