"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Omniva suurendas mullu puhaskasumit ligi 1,5 miljoni euroni (0)
04. aprill 2016
Scanpix

Logistikafirma Omniva teenis eelmisel aastal 1,46 miljonit eurot kasumit, mis on 10 protsenti enam kui aasta varem; ettevõte käive suurenes aastaga 26 protsenti 75,6 miljoni euroni.

Kasvu aluseks oli logistika ja rahvusvaheline äri, sealhulgas koostöö alustamine Hiina logistikafirmaga ning Baltikumi suurima pakiautomaatide võrgustiku edasiarendamine. Samas iseloomustas aastat traditsioonilise kirjateenuse jätkuv kahanemine, teatas Omniva BNS-ile.

2015. aastal kasvasid ka kontserni investeeringud, ulatudes 6,6 miljonit euroni. Olulisima investeeringuna seotas ettevõte logistika ja pakiäri kui kasvavate ärivaldkondade edendamiseks transpordivahendeid ja pakiautomaate.

Teiseks suuremaks investeerimisvaldkonnaks  olid investeeringud  infotehnoloogia valdkonda, mille eesmärgiks oli IT-süsteemide töökindluse parandamine ning e-kviitungi, perioodika kliendikeskkonna ja kodulehe mobiilse lahenduse väljatöötamine.

Möödunud aastal aastal moodustati  koostöös Hiina juhtiva kullerettevõttega S.F. Express sidusettevõte Post11 OÜ, mis pakub e-kaupmeestele rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma. 

“E-kaubandus on kogu maailmas kasvav ning turud konsolideeruvad, mistõttu strateegiline partnerlus Hiina kui ühe olulisima e-kaubanduse maa juhtiva ettevõttega on ülioluline,“ ütles Omniva juhatuse esimees Aavo Kärmas.

Logistikateenuste Baltikumi-siseste mahtude kasvu mõjutas samuti e-kaubanduse kasv ning pakiautomaatide võrgu laienemine. Võrreldes 2014. aastaga kasvas Baltikumis pakiautomaadi teenuse müügitulu 62 protsenti ning pakiäri müügitulu 11 protsenti.

Samas olid ettevõtte kirjateenuse  mahud jätkuvalt  langustrendis. 2015.  aastal  vähenes  Eesti-siseste kirjateenuste müügitulu 9 protsenti ehk ligi miljoni euro võrra ning mahud 15 protsendi võrra. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.