"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Prantsuse peaminister: islamiäärmuslased on võitmas propagandasõda (2)
05. aprill 2016
Scanpix

"Salafistid esindavad üht protsenti meie riigis elavatest moslemitest, ent nende sõnum - nende sõnum sotsiaalvõrgustikes - on see, mida me lõpuks kuuleme," lausus Prantsuse peaminister Manuel Valls.

Valls hoiatas Pariisis islamismiteemalisel ümarlaual kõneledes, et salafistid on “võitmas ideoloogilist ja kultuurilist lahingut” Prantsusmaal, kus elab Euroopa suurim moslemikogukond.

Peaminister lubas, et Prantsusmaa suurendab lähiaastatel “ulatuslikult” riigi julgeoleku- ja kaitse-eelarveid vastuseks suurenenud pühasõdalaste ohule pärast läinud aasta kaht ohvriterohket rünnakut.

“Salafistid esindavad üht protsenti meie riigis elavatest moslemitest, ent nende sõnum – nende sõnum sotsiaalvõrgustikes – on see, mida me lõpuks kuuleme,” lausus ta.

Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakute järel on tulnud ilmsiks ulatuslik Prantsusmaal ja Belgias tegutsev pühasõdalaste võrgustik, mida võimud on asunud jõuliselt purustama.

Terrorirünnakud on süvendanud kartusi kättemaksurünnakutest islamiusuliste vastu. Prantsuse naiste õiguse minister võrdles läinud kuul pearätte kandvaid naisi “orjandust toetanud neegritega”.

Prantsusmaal on moslemite näokatete kandmine avalikes kohtades keelatud ning Vallsi sõnul kasutavad mõned pearätti Prantsusmaa ilmalikule ühiskonnale väljakutse esitamiseks.

“Loor ei ole moeröögatus ega värv, mida keegi kannab. See on naiste orjastamine,” lausus Valls, hoiatades “ususümbolitest kaugemale levida ähvardava ideoloogilise sõnumi eest”.

“Me peame eristama loori kandmist sallina vanemate naiste puhul ja seda kui Prantsuse ühiskonna vastast poliitilist žesti,” ütles peaminister.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nimetaja
5. apr. 2016 21:14
Salafistideks nimetatakse väljaspool Saudi - Araabiat elavaid vahhabiite.
näiteks
5. apr. 2016 21:12
http://www.radioislam.org/