"Maailma parandamisega on üks segane lugu. Suurimad maailmaparandajad on enese meelest olnud Hitler ja Stalin."

Vladislav Koržets, luuletaja ja humorist
Valitsus raiskab sisserände ametnikele 2,6 miljonit reservi raha (4)
06. aprill 2016
Scanpix

Valitsus eraldab reservist rändekriisi tegevuskavaga seotud kuludeks sotsiaalministeeriumile 96,7 tuhat ja siseministeeriumile 2,5 miljonit eurot - julgeolekuohu tuvastamise kõrval on põhiliselt tegu rändekriisist tulenevate täiendavate ametikohtadega seotud kulude kattega.

Vastavalt Euroopa rändetegevuskavale võtab Eesti kahe aasta jooksul ümberpaigutamise ja -asustamise programmide kaudu vastu kuni 550 inimest. Sellele lisanduvad tavapärase rände teel saabuvad varjupaigataotlejad ja rahvusvahelise kaitse saajad.

Kuna Eesti ei ole varasemalt ümberpaigutamise ega -asustamise programmides osalenud, on sotsiaalministeeriumi ja siseministeeriumi jaoks tegemist uute tegevustega, mis toob kaasa tavapärasest suurema koormuse ja vajaduse täiendavate töötajate järele. Sotsiaalministeeriumi rahataotlus sisaldab 3 ametniku tööjõukulu.

Siseministeeriumi rahataotlus jaguneb kaitsepolitseiameti ning politsei- ja piirivalveameti vahel. Politsei- ja piirivalveameti osas sisaldab see täiendavate ametikohtadega seotud tööjõu- ja majandamiskulusid, kaasnevaid lähetuskulusid, koolitus- ja väljaõppekulusid politsei- ja piirivalveameti teenistujatele ning vastuvõetavate kohanemisprogrammi materjalide tõlkimise kulusid.

 

Kommentaarid (4)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Liisi
7. apr. 2016 08:56
Kas sina Risto oled nii mannetu (retsike), et oma jutu usutavamaks tegemiseks lisad oma möla sisse mõttetud sõnad nagu "türapead". Kas need sõnad on nagu peotäis purustatud pipart sinu kui eks vangi supi sees?
Teadjamees
6. apr. 2016 23:33
Parem võiks eraldada raha kantsler Merkeli tagandamiseks, kelle arulageda tegevuse läbi kannatab mitte ainult Saksmaa, vaid terve Euroopa!
andrus
6. apr. 2016 20:33
Valitsus ainult raiskab ..
Risto
6. apr. 2016 21:04
Panen ise riigikogule pommi alla. Niikaua matame neid idioote maha kuni õiged inimesed pukki satuvad, andke aga minna tūrapead