"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Eestis puudub koht suurtele konverentsidele, linnahall võiks olla lahendus (0)
07. aprill 2016
Scanpix

"Maailmas aset leidvate kriiside taustal on üha tähtsam tuua kliendid keskkonda, mis on turvaline. Tallinnas on mugav olla," täheldas UNIGLOBE Preffered Travel müügijuht Howard Hunter. Samas ta nentis, et Eestis ei ole ühtegi kohta, kus korraldada suurt 2000-3000 osalejaga konverentsi. Tallinna linnahalli ülesehitamine konverentsikeskuseks on igati oodatud.

Pealinnas konverentse korraldanud Howard Hunter ütles Tallinna TV uudistesaate usutluses, et Tallinna juures on meeldiv see, et siin viibides saab end turvaliselt tunda. “Maailmas aset leidvate kriiside taustal on üha tähtsam tuua kliendid keskkonda, mis on turvaline. Tallinnas on mugav olla,” täheldas Hunter.

Eestit külastavad sel nädalal konverentside korraldajad 12st Euroopa riigist. Külastuse eesmärk on avastada Eesti võimalusi sündmuste korraldamiseks. Suured konverentsid tähendavad sihtmaale tuntust ja ka majanduse elavnemist.

Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakonna peaspetsialist Liis Läte sõnas, et konverentside korraldajad küsivad neilt eelkõige sihtpaiga kohta üldiselt, tuntakse huvi, kust alustada informatsiooni otsimist, kust leida koostööpartnereid ja mida on võimalik Tallinnas teha.

EASi turismiarenduskeskuse äriturunduse spetsialist Liisa Eller märkis, et nädala tulemusi võime oodata mõne reisikorraldaja poolt isegi sel aastal, väiksemad grupid võivad Eestisse saabuda juba eeloleval suvel, ligitõmbav on ka Tallinna jõuluturg. “Suuremate konverentside ja muude sündmuste eeltöö on pikk. “Täna vaadatakse konverentside paiku aastaks 2020 ja sealt edasi,” nentis Eller.

Con. Ex konverentsikorraldaja, taanlane Jan Nordkvist meenutas, et oli ühel kohtumisel Barcelonas, kus arutati võimalusi, millistes riikides üritusi korraldada. Seal kohtus ta ühe eestlasega ja armus meie omapärasesse riiki. “Taanlaste jaoks on Eestimaa väga oluline Taani lipu pärast, mis siin taevast alla langes. Teisipäeval nägime ka seda kohta, kus see juhtus,” märkis Nordkvist.

Tallinn suudab hetkel pakkuda võimalust korraldada konverentsi kuni 2000 osavõtjaga. Iga konverentsikülastaja tooks Tallinna vähemalt 300 eurot. See tähendaks pea miljon käivet konverentsi kohta . Seega on Tallinna linnahalli ülesehitamine konverentsikeskuseks igati oodatud.

“Multifunktsionaalse konverentsi- ja messikeskuse puudumine on põhjuseks miks Eesti, sealhulgas Tallinn, ei osutu tihti suurkonverentside toimumiskohaks. See on põhjus, miks kaotame konverentsiturismi äris lähiriikide pealinnadele,” täheldas MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu.

Karu selgitas, et kaasaegne konverents vajab sageli palju töögruppide ruume, näituse ja messi pinda. “Meil on palju häid konverentsi hotelle, keskusi, ülikoolide ruume, ent multifunktsionaalne konverentsi- ja messikeskus puudub. Edukaks rahvusvaheliseks konverentsiturismiks vajame ka tihedat otselennu ühendust Euroopa pealinnadega. Läti pealinn on selles osas konkurentsitult eelisolukorras.”

Karu lisas, et Eesti konkurendid konverentsiturismis on ka Varssavi, Budapest, Ljubljana ja  Skandinaaviamaad. Viimaste puhul on Tallinna eeliseks aga hinna ja kvaliteedi suhe.

Karu andmeil toimub näiteks Tallinnas aastas üle 450 suurema rahvusvahelise konverentsi, igal aastal võõrustab pealinn ligikaudu 30 000 välismaist konverentsi delegaati. Rahvusvahelises eriala assotsiatsioonide konverentside listingus on Tallinn 1600 linna seas 44. kohal.

Karu rõõmustas, et Tallinna ja ka Eesti rahvusvahelise tuntuse tase on aastatega tõusnud. “Rahvusvahelisetel üritustel käies ei pea enam rääkima, kus me Euroopas täpselt asume. Küll  ei teata, mis meil siin täpselt on, mis põhjusel siia reisida, mida on siin vaatamisväärset, milline on hotellide ja teenusepakkujate tase. See on see, mida me koos ettevõtjate, EASi, Tartu ja Tallinna linnaga laias maailmas tutvustamas käime.”

Karu nentis, et nii Tallinnas kui mujal Eestis toimuvate konverentside peamine teema on IT sektor, järgnevad meditsiin, pedagoogika, füüsika ja muud teadusharud. Eriala konverentside kõrval leiavad aset ka regionaalsed firmade ja ettevõtete koosolekud ning kohtumised.
Karu loodab, et Tallinna linnahalli rekonstrueerimisel kaalutakse ka sealset võimalust konverentside pidamiseks. Hoone asukoht on linnale tervikuna parim ja kasumlikum. Karu lisas, et praegu on Tallinnas enam kui 7000 hotellituba, Nordea kontserdimaja saalis 2000 istekohta.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.