"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Ettevõtjatel avanes võimalus liituda Talsinki projektiga (0)
11. aprill 2016
Scanpix

Eesti-Soome ettevõtjate koostööd arendav Talsinki projekt sai esimese koostööüritusega ametliku alguse - projekt on nüüdsest avatud kõigile ettevõtjatele, kellel on soov välja arendada rahvusvaheline meeskond, saada nõuandeid rahvusvahelistelt mentoritelt või siseneda välisturule. 

Talsinki projekti käigus on kõigil ettevõtjatel võimalus võtta osa ainulaadsest inkubatsiooni programmist, mille raames suurendatakse koostööd kahe riigi ettevõtjate vahel, samuti muudetakse ettevõtted atraktiivsemaks ka investeeringute kaasamiseks. Talsinki projekt on suunatud eelkõige infotehnoloogia-, rohetehnoloogia-, tervisetehnoloogia- ja loomeettevõtete koostöö arendamisele.

Talsinki projekti Eesti projektijuhi Triin Mahlakõivu sõnul on projekti pakutavad võimalused väga kasulikud mõlema riigi ettevõtjate jaoks. „Kahe riigi kogemusi ja teadmisi ühendades suudame konkureerida kõrgemal tasemel ja suurendada ettevõtete ekspordivõimekust,” ütles ta.

Mahlakõivu sõnul on projekti võimalik kaasata kokku 240 ettevõtjat ning  toetada kokku 150 startup-ettevõtet. 50 ettevõtet suunatakse ka äriinglite võrgustikku. Eesti Äriinglite Assotsiatsiooni (EstBAN) on Talsinki projekti ametlik partner, kes teeb projekti raames tihedat koostööd ka Soome Äriinglite Assotsiatsiooniga (FiBAN).

Talsinki projekti keskne eesmärk on 30 Eesti-Soome teadmuspõhise ühisettevõtte loomine. Projektis osalejatel on võimalus osa saada erinevatest töötubadest, koolitustest, tutvumisüritustest ja valdkonna olulisematest konverentsidest. Mentoritena toetavad ettevõtjate arengut Soome inkubaatorite kogenud eksperdid.

Projekti avaüritus toimus 31. märtsil Helsinkis koostöös New Co. Helsinkiga. Ürituse raames oli nii Soome kui Eesti startivatel ettevõtjatel võimalus tutvustada oma ideed ja ettevõtte vajadusi. Eesti ettevõtted paistsid silma oma professionaalsusega, mistõttu pälvisid üritusel suurt tähelepanu. Tänu sellele loodi mitmeid kontakte, mis loodetavasti arenevad edasi ka reaalseks koostööks.

Soome projektijuhi Jari Handelbergi sõnul oli erakordselt tore näha, kui avatud olid kohalikud Eesti firmade suhtes ning avaldas lootust, et näeme varsti mitmeid edukaid koostööprojekte.

Järgmine Talsinki projekti üritus toimub 26. aprillil Helsinkis ning on suunatud investorite leidmisele ja investeeringute kaasamisele.

Projekti tegevusi koordineerivad neli rahvusvaheliselt tunnustatud inkubaatorit: Eesti poolt SA Tallinna Teaduspark Tehnopol, SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid ja Soome poolt Ettevõtluskeskus Spinno ja Aalto Ülikooli Startup Keskus ja Aalto Väikeettevõtlus Keskus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.