"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
USA tervishoiuametnike sõnul on zika viirus arvatust hirmsam (0)
12. aprill 2016
Scanpix

USA tervishoiuametnikud nõudsid esmaspäeval võimudelt rohkem raha zika viiruse uurimiseks, sest nende sõnul on see arvatust hirmsam ehk selle levik ja mõjud on arvatust palju suuremad.

USA taudikeskuse CDCP juhataja Anne Schuchat tõdes, et “viirus on osutud arvatust hirmsamaks”.

Viirus on Schuchati sõnul seotud veel mitmete teistegi komplikatsioonidega peale mikrotsefaalia, Guillain–Barré sündroomi (GBS) ja ajupõletikuga täiskasvanutel. Schuchat nimetas muu hulgas enneaegset sünnitust, raseduse katkemist ja teisi rasedusega seotud probleeme. Uuritakse viiruse seost ka mitmete neuroloogiliste häiretega.

“Õpime viiruse kohta iga päev midagi uut ja suurem osa sellest on äärmiselt murettekitav. Kõik mida me seda viirust uurides avastame on veidi hirmsam, kui me algselt arvasime,” ütles doktor.

Schuchat tõi välja veel viiruse võimalikud seosed pimedaksjäämisega. Samuti on arvatust palju laiaulatuslikumalt levinud viirust kandvad moskiitod.

CDCP juht kutsus USA kongressi ühtlasi üles eraldama viiruse uurimiseks president Barack Obama nõutud 1,9 miljardit dollarit. Zika viiruse vastu pole vaktsiini ega ravimeid.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) andis märtsi alguses rasedatele naistele soovituse mitte reisida aladele, kus on esinenud sünnidefekte tekitada võivat Zika viirust.

Zika viirus avastati 1947. aastal Ugandas ja jõudis Ladina-Ameerikasse eelmisel aastal. WHO arvestuste järgi võib aasta lõpuks olla viirusse nakatunud neli miljonit inimest. Lastel tõsist väärarengut põhjustav viirus ohustab rasedaid ja rasestuda kavatsevaid naisi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.