"Kõik head või halvad asjad maailmas on kiiksuga inimeste tehtud."

Urmas Sõõrumaa, ärimees
Riik kulutab reservidest üle poole miljoni päevas (3)
14. aprill 2016
Scanpix

Kuigi riigikassasse laekub rekordiliselt makse, kulutab valitsus jooksvalt ka riigireserve – viimase aasta jooksul on varudest iga päev kahanenud üle poole miljoni euro. Samas tempos jätkates on reservid kahe aasta pärast pea olematuks söödud.

“Eesti valitsuse eelarvet ja reserve puudutav poliitika on läbi aegade olnud silmakirjalik,” ütles finantsnõustamise ettevõtte Essentia Capitali omanik Peeter Piho Äripäevale.

Ka maksuameti eksjuhi ja endise rahandusministri Aivar Sõerdi sõnul on selline reservide kasutamine küsitav: “Ma saan aru, kui näiteks Venemaa peab praegu eelarve tasakaalustamiseks reserve kasutama, aga Eesti puhul pole see küll kuidagi põhjendatud.”

Kui 2014. aasta eelarvestrateegias oli kirjutatud, et reservid ületavad aastal 2018 võlakoormust 1,3% SKPst, siis praeguse prognoosi järgi ületavad võlad 2018. aastaks reserve 4,9% SKPst.

Kommentaarid (3)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

PAngbank
14. apr. 2016 22:10
Kas seda raha ei peaks paluma tasuda pankadel. See 0,5 milli on võõrpankadele vaid 4 tunni teenistus, mis teatavasti on maksuvaba!
Oehh
14. apr. 2016 15:14
Sokikese ajal on raha hakkanud põlema hoopis eredama leegiga, noor mees, küll temal juba fantaasiat jätkub. Ehk nähakse ette peatset lahkumist võimult ja sellepärast reservide hävitamisega kiirustataksegi, siis hea pärast kahjurõõmsalt vaadata, kuidas uus valitsus rahapuuduses rabeleb.
JFS
14. apr. 2016 14:28
Mitte RIIK ei kuluta reservidest üle poole miljoni päevas, vaid seda teeb reformierakondlik liba- ja värdvalitsus. Eesti riigile e. rahvale ei tule sellest kulutusest mitte mingit kasu, vaid üksnes kahju. Millal te hakkate kasutama sõnu 'riik', 'rahvas' ja 'valitsus' õiges kontekstis?