"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe laste lemmik mänguväljak asub Paasiku tänaval (0)
18. aprill 2016
Lasnamäe LOV

Lasnamäe linnaosa vanemal Maria Jufereval on Lasnamäe lastele rõõmustavaid uudiseid: juba sellel aastal tuleb mänguväljakutele lisa.   "Nägime, et mänguväljakute arendamisel on oluline silmas pidada erinevas vanuses olevate laste huvidega, alles käima õppinud väikelastele ning 10-aastastele pakuvad mängulusti üsna erinevad atraktsioonid," rääkis ta.

Lasnamäe linnaosa lastele on ehitatud 73 mänguväljakut, millest vaieldamatud lemmikud nii täiskasvanutele kui lastele on peremänguväljakud. Mänguväljakute asukohad koos fotodega on nähtavad veebikaardilt aadressil www.manguvaljakud.tallinn.ee.

Mõeldud on igale vanuserühmale

Peremänguväljakud teeb populaarseks nende mitmekülgsus – väljakutel jätkub põnevat tegevust kõigile vanuserühmadele alates väikelastest kuni pensionärideni. Lastele meeldivad pereväljakud eelkõige seetõttu, et need on tavapärastest mänguväljakutest oluliselt suuremad ning pakuvad rohkem erinevaid mänguvõimalusi.

Lasnamäel on kokku 5 peremänguväljakut: Vormsi 5, Kivila 3h, Liikuri 58, Paepark (Paepargi 9/Pallasti 56) ja Paasiku 3. Paasiku 3 asuv peremänguväljak on kõige uuem ja kaasaegsem – ilmselt seetõttu ka kõige populaarsem. Sel suvel planeeritakse selle juurde rajada ka tualett.

Mänguväljakutele tuleb lisa

Lasnamäe linnaosa vanemal Maria Jufereval on Lasnamäe lastele rõõmustavaid uudiseid: juba sellel aastal tuleb mänguväljakutele lisa.
“Nägime, et mänguväljakute arendamisel on oluline silmas pidada erinevas vanuses olevate laste huvidega, alles käima õppinud väikelastele ning 10-aastastele pakuvad mängulusti üsna erinevad atraktsioonid. Samuti mõtleme väljakute arendamisel sellele, et ka laste vanematel ning vanavanematel oleks seal põnev,” rääkis Jufereva.

“Sel suvel rajame Kivila pargi rekonstrueerimistööde käigus 3 eraldi väljakut: 1.-4. aastastele, 4.-12.-aastastele ja 12.-16.-aastastele,” täpsustas Jufereva.

Mänguväljakute arendamisel on oluline osa linnaosaelanikel

Väljakute parandamisel ning uute projekteerimisel ootab Lasnamäe linnaosavalitsus alati ka laste ja nende vanemate ettepanekuid.

Sõidutee läheduses paiknevate mänguväljakute puhul on lapsevanemad juhtinud tähelepanu sellele, et mänguhoos võivad lapsed joosta platsi piiridest välja sõiduteele. Näiteks Paasiku 3 pereväljaku juurde rajati suurema ohutuse tagamiseks lapsevanemate palvel piire.

Samuti on palavate ilmadega probleemiks olnud metallist liumägede kasutamine – need muutuvad päikese käes talumatult kuumaks. Siin on üheks lahenduseks pakutud päikesevarjude ja kõrghaljastuse rajamist. Väikelaste emade hinnangul tuleks aga kuni 3-aastaste laste väljakud planeerida juba eos suuremad, kuna see vanuserühm ei käi koolis ega lasteaias ning on seetõttu väljakutel kõige arvukamalt esindatud.
Lisaks on lapsevanemad avaldanud soovi, et mänguväljakute juures oleks mõeldud ka nende sportimise võimalustele, nii saavad vanemad lapsi jälgides ise trenažööridel trenni teha.

Mänguväljakute arenduse ja hooldusega seotud ettepanekute ja küsimuste puhul on elanikel võimalus pöörduda Tallinna Keskkonnameti poole aadressil Merilli.Laanepere@tallinnlv.ee või telefonil 6404565.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.