"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Loomakaitse liit kutsub lemmikloomi steriliseerima (0)
19. aprill 2016
Scanpix

Eesyi Loomakaitse Liit (ELL) kutsub loomaomanikke üles oma lemmikuid steriliseerima-kastreerima, mitte hülgama nende soovimatuid järglasi.

“Loom ja tema järglased on omaniku vastutusel ning steriliseerimise-kastreerimise läbi on võimalik vähendada väga oluliselt hulkuvate tänavaloomade arvu,” teatas loomakaitse liit esmaspäeval BNS-ile.

ELL-i teatel pikendab suguvõimetustamine tegelikult ka lemmikloomade eluiga. Loomad muutuvad rahulikemaks, neil kaob vajadus kodust ära joosta ning ka märgistamisvajadus väheneb tunduvalt või kaob sootuks. 

Tevaet steriliseerimise ja kastreerimise kohta saab ELL kodulehtelt http://loomakaitse.eu/lemmikute-kastreerimine-steriliseerimine/

Loomade Kiirabi kliiniku arsti Valdeko Paaveli sõnul on steriliseerimine-kastreerimine ehk looma suguvõimetustamine suhteliselt lihtne ja standartne operatsioon.  “Iga operatsiooniga kaasneb mõistagi narkoosi ja haavade risk, aga veterinaaria areng on viinud võimalikud ohud pea miinimumini. Tegelikult on soovimatute järglaste ja mittesteriliseeritud loomade terviseriskid elujooksul tunduvalt suuremad,” sõnas ta.

“Täna hukatakse Eestis paraku veel tuhandeid lemmikloomi, kes tekivad sellepärast, et inimesed ei leia või ei taha leida oma lemmikute steriliseerimiseks-kastreerimiseks raha. Soovimatud järglased hüljatakse tänavale või metsa alla, aga paljud niiöelda “lahendavad probleemi” ning hukkavad koera- ning kassilapsed oma käega,” ütles ELL-i juht Heiki Valner. Ta toonitas, et taoline tegevus on kehtivate seaduste kohaselt üheselt keelatud ning kriminaalkorras karistatav. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.