"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Austria liikluspsühholoog: ka jalakäijatel tuleb liikluses telefoni kasutamine ära keelata (0)
20. aprill 2016
Scanpix

Paljude jalakäijate tähelepanu hajutavad liikluses näiteks sms-ide saatmine ja muusika kuulamine. Potentsiaalselt ohtlikust käitumisest on saanud harjumus.

Austria liikluseksperdi ja psühholoogi Dr Gregor Bartli sõnul tuleb juba praegu autojuhtidele ja jalgratturitele kehtivad liikluses telefoni kasutamist piiravad reeglid peaksid laienema ka jalakäijatele.

“Inimesed saavad ohust teadlikuks alles siis, kui sellele nende tähelepanu juhtida,” nentis Austria liiklusekspert ja psühholoog Dr Gregor Bartl intervjuus meediakanalile ORF. Dr Bartl lisas, et paljude jalakäijate tähelepanu hajutavad liikluses näiteks sms-ide saatmine ja muusika kuulamine.

“Sellest on saanud harjumus, sest kui keegi läheb üle tee üks, kaks või kümme korda ja midagi ei juhtu, siis neil puudub ettekujutus olukorra tegelikust ohust. Ja väga murettekitav on, et potentsiaalselt ohtlikust käitumisest on saanud harjumus,” nentis dr Bartl.

Jalakäijate telefonide poolt hajutatud tähelepanu ohule juhtis tähelepanu juba eelmisel aastal Ameerika Ühendriikides avaldatud uurimus, millest selgus, et 78 protsenti küsitletud 6000 ameeriklasest pidas “hajutatud tähelepanuga liiklemist” tõsiseks probleemiks.

“On täiesti mõeldav, et kehtestataks seadus, mis keelaks jalakäijatel tekstisõnumite lugemise tee ületamise ajal,” sõnas dr Bartl.

Viini jalakäijate esindaja Petra Jens suhtus keeldu skeptiliselt. “Mida nad siis järgmise tähelepanuhajutajaga teevad? Kas nad keelavad ära ka tänaval jalutades sõpradega vestlemise või vaateakende vaatamise?” küsis Jens.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.