"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnahall tehakse kolme aastaga täiesti korda (0)
20. aprill 2016
Albert Truuväärt

Linnahalli katus jääb endiselt jalutajatele avatuks ja maja välisilme ei muutu, arutusel on aga jäähalli lammutamine.

Linn asus ise tuntud arhitektuurimälestist linnahalli korda tegema. “Linnavalitsus on ette valmistatud ja esitab volikogule linnahalli remondi ajakava,” ütles abilinnapea Eha Võrk. “Linnahall peab täielikult korda saama 2019. aasta kevadeks.”

Kuna linnahall on arhitektuurimälestis, tuleb selle remontimisel arvestada muinsuskaitse tingimustega. “Linnahalli ei ole kavas laiendada ega muuta selle välisilmet,” kinnitas Võrk. “Linnahalli katus peab jääma selliseks, nagu ta on, ja hoone peab jääma avalikku kasutusse.”

Vaja teha ekspertiis

Samuti tuleb remondi käigus arvestada ehituskonstruktsioonidele tehtud ekspertiisiga. Linnahalli praegust tehnilist seisukorda hindab A. Partsi Inseneribüroo OÜ. “Kava kohaselt on suveks konstruktsioonid avatud, hoone tehniline seisukord üle vaadatud, ekspertiisid, konsultatsioonid ja analüüsid tehtud ning saab hakata projekti koostama,” lausus Võrk. “Sügisel tuleb teha hange projekteerija leidmiseks. Projekt peaks valmis olema järgmise aasta sügisel. Projekteerimise ajal saab tegeleda lammutustöödega, et projekti valmimise järel kohe remondiga pihta hakata. Ehitus peaks algama veel enne 2017. aasta lõppu.”

Eeltööd hakkavad kohe pihta

Linnahalli remondi ja seda ümbritsevate alade arendamise juhtimiseks moodustas linn ajutise komisjoni. Samuti on algatatud linnahalli alale detailplaneering, et enne ehituse algust oleks kõik ettevalmistused tehtud.

“See, kui palju on tegelikult linnahalli remontida vaja, saabki selgeks detailplaneeringu ja projekteerimise käigus,” selgitas Võrk. “Ainsaks muudatuseks, mis võib tulla, on jäähalli lammutamine. Me ju teame, et jäähalli on võimalik lammutada, kuid kas seda tehakse või mitte, selgub pärast analüüsi.”

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.