"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Laste heategevuslik Teatejooks ootab osalejate rekordit (0)
21. aprill 2016
Lapsed eelmise aasta Teatejooksul Tallinnas (foto autor Hendrik Osula).

5. mail toimub 21 linnas üle Eesti juba üheteistkümnendat korda suur heategevuslik Teatejooks, millest võtavad osa 5.-9. klasside lapsed. Jooksule oodatakse üle 10 000 noore, kes jooksevad liikumisvõime kaotanud laste ravi heaks.

Teatejooksu üks eestvedajatest Erik Pallase ütles, et selle aasta jooksuga soovitakse luua uut rekordit ja seetõttu oodatakse veel ka 25. aprillil uusi registreerujaid. “Tänu AS Kalevi toetusele on võimalik Teatejooksul kasvada ja seekord ootamegi jooksule rekordiliselt üle 10 000 lapse, kes soovivad liikuda ja anda oma panuse heategevusse. Siiani suurim osalejate arv oli 2012. aasta jooksul, kus osales ligi 9500 noort. Kuna praegu on mitmetel koolidel vaheaeg, oleme pikendanud tähtaega, et kõik soovijad saaksid võistkonnad kokku – jooksule saab registreeruda kuni uue nädala teisipäevani”“ kutsus üles Pallase.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevuse heaks. Jooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, samal ajal saavad nad osalemisega anda oma moraalse panuse nende eakaaslaste ravi jaoks, kes on õnnetu juhuse või haiguse läbi liikumisvõime kaotanud. See on ühtlasi hea võimalus õpetada noortele heategevuse tähtsust ning kaasata neid juba varakult heade tegude tegemisse.

Teatejooks toimub samaaegselt 21 kohas üle Eesti – Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus. Kõigis linnades peetakse Teatejooks viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele. Iga kool võib välja panna piiramatul arvul võistkondi, samuti võivad osaleda sõpruskondade võistkonnad. Meeskonnas on kaheksa liiget, iga jooksja läbib 200-300 meetri pikkuse distantsi. Täpsemad võistlusreeglid on üleval Teatejooksu kodulehel www.teatejooks.ee. Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata, oluline on osavõtt!

Teatejooksust osavõtt on osalevatele lastele tasuta. Lapsed saavad endale tänutäheks ja mälestuseks jooksul osalemisest Teatejooksu särgid, mis seekord on Mesikäpa kollast värvi. Teatejooksule saab registreeruda hiljemalt 25. aprillil kodulehel www.teatejooks.ee.

Lapsed juhivad oma pealehakkamise ja jooksuga täiskasvanute tähelepanu annetamisvõimalustele. Teatejooksuga kogutud annetused jagunevad kaheks: üks pool läheb 6-aastase Kose tüdruku Kertu, teine 4-aastase Tallinna tüdruku Uljana ravi toetuseks. Kertu sündis tugevalt enneaegsena lausa kaks ja pool kuud enne tähtaega. Tema kõndimist takistab alajäsemete spastilisus, mistõttu vajab ta liikumiseks nii tugiortoose kui ka kõnniabivahendeid. Uljana on aga sünnijärgse trauma tagajärjel spastiline – see tähendab, et tema lihased on kanged ning lihastoonus on nii kõrge, et liikumine on raske. Teatejooksu toetajate abiga soetatakse lastele spetsiaalsed taastusravi-jalgrattad, mille abil saab arendada jalgade liikuvust.

Liikumisvõime kaotanud laste ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab toetada, helistades aastaringselt avatud heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetaja on AS Kalev, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.