"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
VETERANIPÄEV: Vajadusel valmis Eesti kaitseks naasma (0)
23. aprill 2016
Scanpix

Täna tähistatakse Eestis veteranipäeva mälestusüritusega Tori kirikus ja Veteranirocki kontserdiga Tallinnas Vabadusplatsil, kus kell 20 astuvad üles Smilers ja No Big Silence. Kontserdist teeb otseülekande ETV2. Veteranipäev on ametlik lipupäev.

20 aastaga on Eesti riik välismissioonidele saatnud üle 2800 mehe ja naise. Veteranipoliitikaga toetatakse neid kõiki ja nende perekondi.

Eesti loodab oma veteranidele ja teab, et vajadusel kaitsevad riiki ka need veteranid, kes on kaitseväest lahkunud, ütles kaitseminister Hannes Hanso veteranipäeva puhul kaitseväelastele saadetud videotervituses.

“Teame, millised on olnud meie naabri ettearvamatud käigud viimastel aastatel – kõiges selles peame seljad kokku panema ka siis, kui olete läinud teenistusest välja. Ma usun, et enamik teist panustavad riigikaitsesse ka siis, kui seda meil siin kodumaal uuesti tarvis läheb,” edastas kaitseministeerium Hanso sõnu.

“Eesti on väike riik ent meie sõjameest tuntakse kui ausat, tugevat ja professionaalset sõjaväelast, kelle vastu on respekt rahvusvaheliselt kõikidel teistel sõjaväelastel,” ütles Hanso videotervituses. “Olete teeninud maailma väga keerulistes kohtades ja see annab meile väga kõrge rahvusvahelise krediitireitingu.”

Hanso sõnul teavad liitlased, et Eestit võib usaldada, sest Eesti on sõnapidaja riik. “Sama moodi saame meie usaldada oma liitlasi ja seetõttu on veteranide panus meie julgeoleku jaoks väga tähtis.”

Loe ka: 

Täna tähistatakse Jüriöö ülestõusu aastapäeva

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.