"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keiti Kljavin: Tallinna arengule aitaks kaasa aktiivsem vahekasutus (1)
24. aprill 2016
Scanpix

"Tallinnas on tühjade kruntide valdav vahekasutuse varint Europargid. Ent kasutuna seisvatele hoonetele, maatükkidele ja ruumidele võiks leida ka alternatiivseid variante, mis panustavad enam sotsiaalsesse keskkonda ja aitavad linnal edasi areneda," sõnas Linnalabori juhatuse liige Keiti Kljavin.

Kljavin selgitas Tallinna TV uudistesaates, et vahekasutus on midagi sellist, kus omavalitsus annab erandkorras oma kinnisvara, tühjana seisva hoone, maatüki või ruumi, kasutada mingile grupile, näiteks kultuuriliseks tegevuseks, küsimata selle eest renti.

“Kinnisvara rendile võtjad investeerivad ise oma aega, raha ja teadmisi kinnisvara korrashoidu ja vastutavad selle reaalse toimise eest,” märkis Kjavin.

Linnalabor korraldab juba neljandat aastat Telliskivi Loomelinnaku sünnipäeval seminari. Seekordne käsitles linnaruumi jagamist, hoonete ja ruumide vahepealset kasutust ning tühja linnaruumi potentsiaali rahvusvaheliste näidete kaudu.

Väheneva ja vananeva elanikkonnaga Euroopas on tühjaks jäänud linnaruumi ja mahajäetud tööstushoonete elavdamine oluline tegevusala. Riias tegutsev entusiastide grupp väidab, et tühi ruum võiks olla koguni Riia linna bränd.

Telliskivi Loomelinnak, kus seminar “Kasutu linn?” toimus, on ka ise hea näide tühjade ruumidega kasutult seisnud tööstuslinnaku kasutuselevõtust pealinna kultuuri ja loomingu elavdamise eesmärgil.

Loomelinnaku asutaja ja juht Jaanus Juss rääkis, et hoones asub seitse restorani, kaks teatrit, Vaba Lava, Erinevate Tubade Klubi, ka Pimedat Ööde Filmifestivali ja Tallinn Music Week´i kontorid, toimuvad JazzKaare ja Tallinn Music Week kontserdid.

“Viimastel aastatel on meie majas toimunud natukene üle 400 kultuuriürituse aastas,” viitas Juss.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Jaan
25. apr. 2016 09:54
Tallinnas tehakse kõik nagu vaja, aga riiklikul tasemel võiks soovitused marjaks ära kuluda.