"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Swedbank: meestega juhtub rohkem traumasid kui naistega (1)
06. mai 2016
Scanpix

Swedbanki statistika näitas, et meeste osakaal elukindlustusjuhtumitest oli üle 70%. 

Swedbanki elukindlustuse valdkonnajuhi Kadri Rummi sõnul ei saa siiski liialt kaugeleulatuvaid järeldusi selle statistika põhjal teha, sest portfellis on elukindlustuslepingu sõlminud klientidest naiste osakaal mõnevõrra väiksem – 41%. “Samas on teada, et naised hoolivad oma tervisest enam ja on ka ettevaatlikumad. Seetõttu on ka vigastussurmasid ja tõsiseid haiguseid nende puhul vähem. Kindlasti tasuks aga veelkord üle korrata, et keegi meist pole ootamatute haiguste ja õnnetuste eest kaitstud,” lisas Rumm.

Ühtekokku maksis Swedbanki elukindlustus esimesel kvartalil riskielukindlustuse lepingute alusel välja 243 000 eurot ehk ligi veerand miljonit, suurim kindlustushüvitis surmajuhtumi korral oli 35 000 eurot.

Peamiseks traumakaitse väljamakse põhjusteks olid nikastused, luumurrud ja haavad kirurgilise ravi ehk õmblusega. Suuremad väljamaksed on valdavalt seotud kukkumistega trepil või libeduse tõttu saadud traumadega. Ilmade soojenedes sagenevad õues sportimisega ja ehitustöödega seotud vigastused.

Keskmiselt jõuab elukindlustuse kahjukäsitlusse 3 traumajuhtumit päevas. Suurimaks väljamakseks oli 5600 eurot, mil kannatanu sai kakluses tõsiseid vigastusi. Traumakindlustus hüvitab tekitatud sissetuleku languse ja on ka mõeldud valurahaks

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Dr. Friedrich
6. mai 2016 14:41
Siin peab sookvoodid paika panema, sest selline olukord on lubamatu! :)