"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
JUHTKIRI: Väärika linna väärikas päev (0)
09. mai 2016
Scanpix

Üheskoos tähistame 15. mail Tallinna päeva juba 15. korda.  Lübecki linnaõiguse kehtima hakkamine sel päeval keskaegses Tallinnas, täpsemalt 1248. aastal, tähendas tegelikult kuulumist tolleaegse Euroopa kodanikelinnade liitu.

See aga tähendas ka elavat kaubandust ja suhtlemist, mis tõi rikkust kõigile linna elanikele.

Tänavu langeb Tallinna päev pühapäevale ja selle tõttu algavad üritused juba reedel. Mitte kunagi pole neid olnud nii palju ja igale maitsele.
Juba reedel kutsuvad linna raamatukogud rahvast viktoriinidele ja keskraamatukogus toimub meie vanalinnale pühendatud seminar. Eesti keele tähtsust aga rõhutab Tallinna ülikoolis kirjanik Ilmar Tomuski dikteeritava etteütluse kirjutamine. Sinna on oodatud kõik huvilised, hoolimata emakeelest või ametist.

Väga suur huvi on olnud Estonia saalis toimuva Tallinna päeva klassikakontserdi vastu, mille tasuta saada olnud piletid on tänaseks juba omaniku leidnud. Tallinna filharmoonia uus kunstiline juht Risto Joost tahab muuta kevadise klassikakontserdi üheks Tallinna päeva naelaks, väärika linna väärikaks traditsiooniks. Tänavu tõmbab rahva kokku dirigent Tõnu Kaljuste ja ettekandele tulev Haydni ja Mozarti muusika. Suuremad vabaõhukontserdid on nagu ikka Raekoja platsil ning Vabaduse väljakul. Tornide väljakul aga peetakse kesklinna kevadlaata.

Abilinnapea Mihhail Kõlvart rõhutas, et Tallinna päeval väärtustame me tallinlaseks olemist ja tunneme rõõmu, et meil on ka sõbrad, kes toovad külakostiks oma kunsti. Pärast seda, kui Taavi Aas on pühapäeva keskpäeval Raekoja platsil Tallinna päeva üritused ka ametlikult avatuks kuulutanud, tulevadki lavale meie sõbrad: tantsuansambel Dancis Riiast, ansambel Akordas Vilniusest, Boomtown Dance Comany Kotkast, pop-rock ansambel VioClavis Kielist, noortekoor The Voices of Peace Tel Avivist, torupillimängija Ralf Gehler Schwerinist, tantsuansambel Slavjanochka Peterburist ja noored artistid Chengdu põhikoolist Hiinast. Neid võib laupäeva õhtul näha esinemas ka Vene kultuurikeskuses.

Igasuguseid huvitavaid ettevõtmisi pole mitte ainult vanalinnas, vaid kõigis linnaosades. Pelgulinna rahvamajas näiteks astub üles Eesti ukuleeleorkester, Nõmme kultuurikeskuses on aga salongiõhtu Tallinna Tehnikaülikooli bigbändiga.
Tasub silma peal hoida oma linnaosa lehel, kus kohalikest üritustest antakse hea ülevaade.

Tänases Pealinna lehes leiate Tallinna päeva suuremate sündmuste kava ning mõnda ettevõtmist on ka lähemalt tutvustatud. Kui aga tahta rääkida kõigest, mis järgmisel nädalavahetusel linnas toimuma hakkab, siis vist ei piisaks ka meie ajalehe kõigist lehekülgedest. Seepärast võib kõigile soovitada ainult ühte – vaadake lähemalt teid huvitavate kontsertide, jalutuskäikude, ühistreeningute ja muu kohta Tallinna kodulehelt www.huvi.tallinn.ee/uritus/tallinnapaev

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.