"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Taavi Aas: haldusreformiga alustati valest otsast (0)
11. mai 2016
Scanpix

"Praegune reform ei käsitle, kuidas peaksid omavalitsused selle läbi tugevamaks ja haldussuutlikumaks muutuma," ütles abilinnapea Taavi Aas. "Piiride nihutamine ei pane omavalitsusi paremini toime tulema."

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on korduvalt üritatud haldusreformi puudustele tähelepanu juhtida, kuid seni tulemusteta. Pealegi ei ole praegune haldusterritoriaalne olukord ei ole enam sama, mis reformi algatamise ajal. “Praegune reform ei käsitle seda, kuidas peaksid omavalitsused selle läbi tugevamaks ja haldussuutlikumaks muutuma,” Piiride nihutamine ei pane omavalitsusi paremini toime tulema ja sellele juhtis Linnade Liit ka tähelepanu.

Enne liitmise seadust peaks Aasa hinnangul loodama veel mitmeid seadusi, mis muudaks omavalitsusi tõepoolest tugevamateks ja looks liitmiseks vajalikud eeldused.  Aasa sõnul on oluline, et omavalitsused oleksid ka ise huvitatud tulu teenimisest. “Ettepanek on olnud, et näiteks ettevõtlustulust saaksid omavalitsused midagi endale, ” selgitas Aas. „Loomulikult peaks omavalitsuste funktsioone rohkem kokku leppima, et mida nad peaksid tegema ja millised on nende ülesanded ja siis ka see, et millist raha nad vajavad.”

“Kui meil on selged ülesanded, alles siis saame me rääkida sellest, kui suured peaksid omavalitsused olema,” lisas Aas. “Reformiga on alustatud valest otsast. Täna on olukord selline, et räägitakse sellest, et teeme need esimesed seadused ära ja siis vaatame, mis saab. Ma tean, et koalitsioon mõistab, et see üks seadus ei ole võlurohi ja, et sinna juurde on vaja toetavaid seadusi. Samas ei ole koalitsioon valmis võtma aega maha, et täiendavaid seaduseid välja töötada,” nentis Aas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.