"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Raimond Kaljulaid õnnetustest: gaasiboiler pole ju Boeing, mille rikke väljaselgitamine võtab aastaid (0)
13. mai 2016
Scanpix

"Gaasiboiler on küllalt lihtne seade ja ootaks vastavatelt uurimisorganitelt küll nüüd kiiremat tegutsemist," lausus Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

“Seni, kuni me ei tea täpselt, mis ikkagi juhtus ja mis on põhjus, et lühikese aja jooksul on ühes kohas toimunud nii palju õnnetusi, on järgmisi samme mõnevõrra keeruline astuda. Tekitab ka teatud nõutust, sest gaasiboiler ei ole ju Boeing, mille allakukkumise põhjuste väljaselgitamine võib tõesti aega võtta aastaid. Tegemist on küllalt lihtsa seadmega ja ootaks vastavatelt uurimisorganitelt küll nüüd kiiremat tegutsemist,” osutas Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Kaljulaid sõnas Tallinn TV uudistesaates, et kui on teada, mis on nende gaasiõnnetuste põhjus, saab vastavalt sellele tegutseda nii riik kui omavalitsus. “Palju on sellist, mida inimesed saavad ise kodumajapidamises ära teha, ent kuna gaasiõnnetusi on juhtunud mitte ainult Tallinnas, vaid ka mujal Eestis, ei saa piirduda vaid ütlusega, et iga majapidamine vaadaku ise ja inimesed vastutagu ise. Seda on vähe.”

Kaljulaid selgitas, et esimestest gaasiõnnetustest Tallinnas Erika tänaval on tänaseks juba päris palju aega möödas, uurimine siiani käib ja seega õnnetuste täpsed põhjused ei ole veel teada. “Konkreetseid õnnetusi uuris politsei koostöös tehnilise järelevalveametiga ja neilt ootamegi, et nad selgitaksid õnnetuse põhjused välja ja jagaksid neid seejärel nii linnaosa valitsuse kui laiema avalikkusega. Esimene õnnetus Erika tänavas juhtus jaanuaris, teine märtsi keskpaigas ja nüüd kolmas, praktiliselt samas kandis, Erika tänava majast 100 meetrit eemal.”

Politsei pressiesindaja teatas Tallinna TV-le, et jaanuari ja märtsi juhtumeid uuriti kriminaalasja raames. Kuna juhtumeis kellegi kuritahtlikku tegevust ei tuvastatud on üks menetlus lõpetatud, teine lõpetamisel.

Kaljulaid kinnitas, et loomulikult saab linnaosa valitsus anda ja annabki elanikele üldiseid nõuandeid ja räägib, et korteris või vannitoas, kus gaasibolier asub, peab olema tagatud õhu juurdevool. “Kui tegime linnaosas pistelisi kontrolle selgus, et sageli ehitatakse korterid nii ümber, et ventilatsioon enam hästi ei toimi. Ka ühistud peaksid pöörama tähelepanu sellele, et valesse lõõri ei ühendataks erinevaid seadmeid, et ei tehtaks sellist isetegevust.”

Kolmapäeval kella 21.33 ajal teatati häirekeskusele, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval on kortermaja ühes korteris hakanud tavapärase õhtuse vannis käigu ajal halb kahel lapsel, teatas BNS-ile Põhja päästekeskuse pressiesindaja. Väiksem laps, kel vanust alla kahe eluaasta, hakkas kaotama teadvust. Pereema kutsus kiirabi ja päästjad ning avas korteri aknad. Lapsed viidi Lastehaiglasse kontrolli, kus neil tuvastati vingumürgitus. Lapsed jäeti ööseks haiglasse, nende tervisele ohtu ei olnud. Korteris kasutati vannivee soojendamiseks gaasiveesoojendit.
Põhja-Tallinnas on olnud selle aasta jooksul mitu lastega juhtunud ülirasket õnnetust, mis on saanud alguse gaasiveesoojendi kasutamisest. Tegelikult on väikeste laste vannitamine mitmest küljest ohtlik tegevus, mille käigus ei tohi neid jätta järelevalveta.

Päästeamet soovitab kodudes, kus on gaasiveesoojendi, kindlasti elamisse soetada õhust vingugaasi taset mõõtev vinguandur.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.