"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Algab Kopli trammitee rekonstrueerimine (0)
17. mai 2016
Scanpix

Käesoleva aasta veebruaris kinnitas Tallinna Linnatranspordi AS juhatus riigihanke komisjoni ettepaneku tunnistada riigihankel "Kopli suunalise trammiliini taristu projekteerimine ja rekonstrueerimine" edukaks ühispakkujate OÜ Bauschmidt ja AS TREF Nord  pakkumus  ning sõlmida hankeleping Kopli suunalise trammiliini projekteerimiseks ja rekonstrueerimiseks.         

Tallinna Linnatranspordi ASi (TLT) juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul algas kohe pärast lepingu sõlmimist projekteerimine, millega tänaseks on jõutud  I etapi osas lõpusirgele ning 1. juunil võivad tööd alata. “Koos linnaametite ning ehitajaga oleme täpsustanud kavandatavate tööde graafiku ning mahud,” ütles Tamm. “3. ja 4. trammiliini rekonstrueerimisel saadud kogemus aitab meil teostada Kopli suunalise trammitee uuendamise võimalikult vähe linlaste igapäevaelu häirides ning lühimate tähtaegadega. Tuleva aasta oktoobris on kogu pealinna rööbastee viidud 21. sajandi nõuetega vastavusse ning trammiliiklus muutunud mugavamaks, turvalisemaks ning täpsemaks kui kunagi varem kogu

Tallinna trammi ligi 130-aastase ajaloo vältel.” Rekonstrueeritava trammitee pikkus on 16 kilomeetrit Viru väljakust kuni Kopli depooni. Rööpad paigaldatakse betoonalusele, vahetatakse välja kontaktliin ning kandemastid. Lõigul Suur Rannavärav – Balti jaam viiakse trammitee lähemale Skoone bastionile, arvestades perspektiivset Rannavärava tänava sulgemist autoliiklusele. Kolme veoalajaama paigaldatakse uued seadmed. Viru ringil arvestatakse Tallinna uue peatänava visiooniga. Kõik peatused saavad trammiooteplatvormid ning ootekojad. Sõiduteega ristumised muudetakse ohutumaks, paigaldades foorid ning kujundades ümber liikluslogistilised lahendused. Kopli trammidepoo saab võimekuse parkida uusi CAF Urbos tramme.

Tööd viiakse läbi järgneva graafiku alusel:

I etapp

1) trammiliiklus suunal Viru ring – Kopli suletakse 1.06.2016;
2) ehitustööd lõigul Viru ring – Suur-Rannavärava tee toimuvad 1.06 -31.08.2016;
3) Balti jaama kõrvale rajatakse ajutine tagasipöördering 1.06 – 31.08.2016;
4) trammiliiklus taastatakse lõigul Viru ring – Balti jaama ajutine tagasipöördering alates 1.09.2016.
II etapp

1) uue Skoone bastioni kõrvalt kulgeva trammitee ehitamine Suur-Rannavärava tänavast Balti jaama ajutise tagasipöörderingini toimub 2017. aasta suvel, kuna tööde tegemine sõltub vallikraavi tugimüüri eksponeerimiseks vajalikest ettevalmistustest.
III etapp

1) Kopli suunalise trammitee ehitamine alates Balti jaamast kuni Kopli depooni  september 2016 – oktoober 2017;
2) Kopli depoo rekonstrueerimine 2017. aasta kevad-sügis.
3) Trammiliikluse katkestamisel teenindavad sõitjaid asendusbussid.
Projekti kogumaksumuseks kujuneb ligi 20 miljonit eurot.   

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.