"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Merekultuuriaasta 2016 tunnustab väikesadamate kogukondi 9000 euroga (0)
17. mai 2016
Scanpix

Merekultuuriaasta 2016 annab koostöös riigihalduse ministri Arto Aasaga välja kolm rahalist tunnustust Eesti väikesadamate arenguks ning kogukondliku tegevuse tunnustamiseks. Välja antakse kolm võrdset preemiat suurusega 3000 eurot.

Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul on preemia eesmärgiks tõsta esile Eesti rannakülade ning saarte rolli väikesadamate arendamisel. “Tugev kohalik kogukond loob eeldused, et Eesti väikesadamad edasi areneksid,” ütles minister.

Preemiale saab esitada juriidilise isiku, seltsingu või kohaliku omavalitsuse üksuse (KOV), kes on sadama omanik, sadamateenuse pakkuja või nende kogukonda esindav aktiivne koostööpartner. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. august 2016. Valiku teeb komisjon, kuhu kuuluvad Merekultuuriaasta 2016 ja rahandusministeeriumi esindajad ning valdkonna eksperdid. Preemia saajad selguvad hiljemalt oktoobris 2016.

Merekultuuriaasta 2016 tunnustus määratakse juriidilisele isikule, seltsingule või kohaliku omavalitsuse üksusele, kes on osalenud oma piirkonna väikesadama arendamisel lähtudes kogukondlikust huvist. Tunnustamisel arvestatakse Eesti regionaalarengu strateegia 2014–2020 keskseid põhimõtteid Eesti regionaalarengu suunamisel, eelkõige:

  • ​”lähimus”, mille kohaselt toetatakse kohapealset arendusinitsiatiivi piirkondliku arengu edendamisel, pidades silmas head koostööd sadama arendaja ja kohaliku kogukonna vahel ning kohaliku kogukonna aktiivsust piirkonna väikesadama arendamisel;
  • “piirkondade omanäolisus”, mille kohaselt kasutatakse võimalikult palju ära looduslikke, kultuurilis-ajaloolisi või muid piirkonnaspetsiifilisi eeldusi. Pidades silmas sadamaid, mis on olnud ajalooliselt oluliseks osaks piirkonna identiteedi kujundamisel või loodus- ja kultuuriturismi võrgustikus ning rõhutavad ja rakendavad kohalikku omanäolisust oma igapäevases tegevuses;
  • “tegevuste terviklikkus ja suurem tervikmõju”, mille kohaselt tunnustakse eri tegevusvaldkondi ühendavaid arendustegevusi, ehk sadamad, mille arendamisel on arvestatud laiemat mõju piirkonna arengule, loodud täiendavaid kogukonnale olulisi võimalusi või mis teevad aktiivset koostööd teiste väikesadamatega.

Nominentide esitamiseks tuleb täita ankeet, mille leiate Merekultuuriaasta 2016 veebilehelt: http://merekultuur.ee/2016/05/11/vaikesadama-tunnustus/

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.