"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna Lasteteater rõõmustab juunis lapsi tasuta nukuetendustega (0)
18. mai 2016
Scanpix

Salme Kultuurikeskuse koosseisus tegutsev Tallinna Lasteteater näitab juunis tasuta mitmes paigas üle linna marionett-nukuetendust "Kaval-Ants ja Vanapagan".

Ühtlasi avatakse lastekaitsepäeval, 1. juunil kell 14 Vabaduse väljakul antava esimese vabaõhuetendustega vastvalminud Mobiilne Teatrimaja. Samal päeval kell 16 antakse peaväljakul veel teinegi etendus.

4. juunil kell 11 saab vabaõhu marionett – teatrit nautida Õismäe tiigi kaldal ning 5. juuni kell 14 ja 16 Hirvepargis. 19. Juunil kell 14 antakse Lasnamäel Kivila pargis eestikeelne ja kell 16 venekeelne etendus.

Salme Kultuurikeskuse Tallinna Lasteteater asutati 2015. aastal. Uue teatri eesmärk on pakkuda professionaalseid, keskmisest madalamate hindadega laste- ja koguperelavastusi, et võimaldada teatrielamusi võimalikult suurele hulgale tallinlastele.

Jõuludeks 2015 valmis Tallinna Lasteteatri esimene muusikaline koguperelavastus “Tooma Jõululegend”, mille lavalaudadele toomiseks moodustati professionaalne lavastusmeeskond. “Tooma Jõululegendi” etendati Salme Kultuurikeskuses 23 korda ja publikuarvuks kujunes 11 659.

Tallinna Lasteteatri üheks osaks on ka 1962. aastal Harri Vasara poolt asutatud teater Marionett, mis on Salme Kultuurikeskuses tegutsenud juba 15 aastat. Kuna Marionett teater on üldse üks väheseid omasuguseid kogu Põhjamaades, siis on Tallinna Lasteteater võtnud oma ülesandeks aidata kaasa selle unikaalse teatrikunsti säilimisele ja arengule. Möödunud jõuludel etendati 39 korral Marionett teatri lavastust “Metsarahva jõulud”. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.