"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Taavi Aas: linnahalli rekonstrueerimise ettevalmistus sujub plaanikohaselt (0)
21. mai 2016
Scanpix

"Tallinna Linnahalli ehituse tehniline uuring on lõppemas, sellekohane raport on koostamisel. Edasi saame minna lähteülesande koostamise ja projekteerimisega," sõnas Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

Aas täpsustas Tallinna TV uudistesaates, et paralleelselt hoone tehnilise uuringuga on käinud laserskänneerimine ehk ruumide mõõdistamine. “Mõõdistamine on aluseks projekti koostamisele, millega loodame alustada sügisel. Linnahall on muinsuskaitse objekt ja tema välimus peab säilima antud kujul. Oleme sellega ka arvestanud. Põhiline eesmärk on linnahalli sisemine korrastamine, loomulikult tuleb korda teha ka hoone fassaad ja katused.”

Linnahalli põhikonstruktsioonid on uuringu esialgsete tulemuste järgi heas korras, uuringu lõpptulemused saadakse 3.juunil. Kontserdisaali rekonstrueerimisel on seatud eesmärgiks rajada hoonesse Põhja- ja Ida-Euroopa regioonis konkurentsivõimeline loomuliku akustika ning moodsa ja võimalusterohke lavatehnikaga umbes 5000 istekohaga saal. “Tahame, et linnahallis saaks tulevikus korraldada võimalikult palju kontserte ja konverentse,” viitas Aas.

Linnahalli ehitustöödega plaanitakse alustada järgmise aasta sügisel. Tallinna linnavolikogu on seadnud eesmärgiks avada täielikult rekonstrueeritud linnahall nüüdisaegse teatri- ja kontserdipaigana juba 2019. aasta kevadeks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.