"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
IMF: Euroopa peab Kreeka võlakoormat kärpima tingimusteta (0)
24. mai 2016
Scanpix

Euroopa võlausaldajad peavad Kreeka finantsjõu taastamiseks pikas perspektiivis kärpima Kreeka võlakoormat tingimusteta, teatas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) esmaspäeval avaldatud raportis.

IMF kirjutas võlakoorma jätkusuutlikkuse analüüsis (DSA), et võlakoorma kärpimine peab olema märkimisväärne ja ulatuma vähemalt 2040. aastani. Raportis toodi välja, et Kreeka võimalused olulise majanduskasvu ja eelarve ülejäägi saavutamiseks on piiratud, vahendas BNS.

Kreeka võlausaldajad ei tohiks seada Kreeka võlakoormale rohkem kui 1,5 protsendist intressi ning peaksid selle võla sisuliselt ise tagama, lisati dokumendis.

Raportis tuuakse välja meetmed, mida Kreeka peaks järgima oma rahanduse üle kontrolli saavutamiseks ning majanduse seadmiseks pika-ajalisele kasvutrajektoorile. Selles sätestatu on vastuolus Saksamaa ja sellega ühel meelel olevate riikide seisukohaga, et Ateena peab rakendama laiemaid fiskaal- ja struktuurilisi reforme juhul, kui EL riigi võlakoormat vähendab.

Raport avastati päev enne euroala rahandusministrite kohtumist teisipäeval Brüsselis. Ministrid arutavad Kreeka võlakoorma kärpimist ning abipaketist uue väljamakse tegemist.

IMF on öelnud, et osaleb uues Kreeka abipaketis vaid juhul, kui Eurogrupp oluliselt vähendab Kreeka võlakoorma teenindamise kulu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.