“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
Jaanus Karilaid: Tallinna Sadama korruptsiooni niidiotsad viivad Refomierakonna ja SDE-ni (1)
01. juuni 2016
Scanpix

"Reformierakond koos sotsiaaldemokraatidega näeb tõesti väga palju vaeva, et nende seost Tallinna Sadama korruptsioonijuhtumiga peita. Kui kõikidest asjaoludest oleks võimalik ausalt rääkida, kukuks aga Reformierakonna ja SDE reiting alla valimiskünnise," sõnas Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoni liige Jaanus Karilaid.

Karilaid märkis TV uudistesaates, et uurimiskomisjoni võit on juba see, et peatselt avalikustatakse kogu teada saadud materjal.

Tallinna Sadama uurimiskomisjoni esimees Artur Talvik usub, et uurimise lõpparuande väljatulekul hakkavad Reformierakond ja SDE jõuliselt sõna võtma. “Meie tööversioon lekkis vahepeal kuhugi, aga ma ei tea, kes oli lekitaja. Ma ei välista lekitamises ei Reformierakonda ega SDE-d. See võis olla ka poliitiliselt teadlik käik.”

Talvik lisas, et uurimiskomisjoni aruanne võiks olla piiriks, millest edasi minnakse teistmoodi.

Karilaid peab taunimisväärseks Reformierakonna poliitikute ülbet suhtumist Riigikontrolli hiljuti avalikustatud Estonian Airi raportisse ja usub, et tõenäoliselt pole nende suhtumine riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoni raportisse lugupidavam. “Kui Valdo Randpere ütleb Keskerakonna fraktsiooni esimehele Kadri Simsonile, et “sa kaagutad nagu Riigikontroll”, pole see ainult poliitiku solvamine, vaid ka riigi institutsiooni solvamine. Inimesel, kes nimetab riigikontrolli Estonia Airi auditit kaagutamiseks, pole kohta poliitikas.”

Karilaiu hinnangul oli riigikontrolör Alar Karis kriitikaga Estonia Airi suhtes liigagi leebe. “Alar Karis võiks oma väljaütlemistes olla veel julgem ja mitte rääkida ainult professionaalse juhtimise puudumisest ning poliitilisest juhuslikkusest, vaid rõhutada ka poliitilist vastutust. Tuua välja, kes ja millise otsuse taga ikkagi on. Kui Karis seda teeks, oleks tal aga tänases poliitilises õhustikus põhjust muret tunda oma ametikoha pärast.”

Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjoni töö kokkuvõtet saab kuulda 14. juunil.
 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Aasa Kaldmets
2. juuni 2016 18:50
Korruptsioon Sadamas ei ole seotud Reformierakonnaga, vaid Keskerakonnaga. Ja seda läbi Moskva ja siinsete venekeelsete sadama haldajate. Eestis on eestlased ette lükatud just kohalike sadamat haldavate venekeelsete poolt. Üks neist on tuntud ka mere äärde oma häärberi ehitamisega.