"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Konverentsikorraldajad loodavad linnahallist omale uut meelispaika (0)
06. juuni 2016
Team Estonia linnahalli katusel

"Eesti vajaks multifunktsionaalset konverentsikeskust, kus oleks ühe katuse all suurem ja mitu väiksemat saali. Väga rõõmustav, et Tallinn kaalub linnahalli ka konverentside korraldamise paigaks remontida," lausus MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu.

Karu sõnul tooks uhke konverentsikeskus Tallinnale ja Eestile korralikult sisse. “Maailma erialakonverentside turu maht on ligikaudu 11 miljardit eurot ning üle poole kõigist konverentsidest toimuvad Euroopas,” selgitas Karu. “Konverentsiturism on riikidele oluline sissetulekuallikas, millest ka Eesti võiks suurema tüki lõigata. Iga rahulolev konverentsikülastaja tulevikus potentsiaalne puhkuseturist. Ruumipuudus seab aga omad piirid ja seni kaotame igal aastal hulga mõjukaid konverentse.”

Karu sõnul vajaks Eesti konverentsituristide hoidmiseks multifunktsionaalset konverentsi- ja messikeskust, kus oleks ühe katuse all üks suure mahutavusega saal, palju väiksemaid saale ning näituse- ja toitlustuskohti. “Just selliseid võimalusi pakuks ideaalselt kesklinnas asuv linnahall,” nentis Karu.

“Tallinn plaanib linnahalli remontida ja avada selle uksed taas 2019. aasta märtsis. Väga rõõmustav on näha, et Tallinn kavandab linnahalli ka konverentsikeskuse sisseseadmist. Kuna ülisuuri konverentse aga Eestis kindlasti igapäevaselt ei toimu, pooldame just multifunktsionaalse keskuse loomist, mis lubaks linnahallis korraldada lisaks ka messe, etendusi, kontserte, kultuuri- ja spordisündmusi.”
Seni on Tallinna konverentse peetud põhiliselt hotellides või kontserdisaalides.

“Hotelli- ja kontserdikoha pidajatele pole aga konverentsikorraldus põhiäri, mistõttu erainvesteeringutega suurt konverentsikeskust ei ehitata,” rääkis Karu.

Riias on plaanis konverentsikeskus avada 2021. aastal, sama plaan on ka Vilniusel, juba aastal 2018.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.