"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Seadus hakkab reguleerima eri kalapüügivahendite omavahelist kaugust (0)
15. juuni 2016
Scanpix

Valitsuses neljapäeval muutmisele mineva kalapüügieeskirja ühe olulise punkti järgi ei tohi tulevikus harrastuspüügivahendeid kasutada seisevpüünistele lähemal kui 25 meetrit.

Kõikides veekogudes keelatakse harrastuspüügivahendite kasutamine seisevpüünistele lähemal kui 25 meetrit, et säästa nii kutseliste kui harrastuspüüdjate vara, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile. Lämmijärvel täpsustatakse, et püügivahenditega ei või sulgeda üle kolmandiku veekogu Eesti territoriaalvee laiusest, jättes vabaks laevatee.

Olulisematest muudatustest minnakse lubatud kaaspüügi määrade puhul üle kaalupõhimõttele. Seni on kaaspüük olnud lubatud arvuliselt. Muudatus mõjutab kõiki kalureid ja võimaldab kalapüügiga seotud andmeid paremini jälgida. Kalapüügipäeviku täitmine ja saakidest ülevaate saamine muutub selgemaks nii kaluritele kui järelevalvele.

Uue eeskirjaga kehtestatakse kalade veekogus püügijärgseks hoidmiseks mõeldud vahendite kasutamise reegleid, mida kehtiv eeskiri ei reguleeri. Keelatud on vahendeid kasutada keeluajal ja -kohtades ning hoida neis keelatud liike.

Harrastuspüügivahendite hulka lisatakse lõkspüünis kadiska. See on väikese püügivõimsusega ja keskkonnasäästlik lõkspüünis, millest on võimalik elusana vette tagasi lasta nii alammõõdulised kalad kui ka selliste kalaliikide isendid, keda sel ajal püüda ei tohi. Kadiskat saab kasutada siseveekogudel näiteks ahvena ja särje püüdmiseks. Kadiska püüki lubatakse alates 21. juulist.

Kehtestatavad püügikeelud jäävad võrreldes kehtiva määrusega üldiselt samaks. Lubatakse Pärnu lahes Kotinina ja Tahkunina vahelisest ühendussirgest põhja pool püüda avaveemõrraga, mille lina silmasuurus mõrrapäras on vähemalt 24 millimeetrit ja teistes mõrra osades vähemalt 56 millimeetrit. Muudatus on seotud Pärnu kaluritega 30. mail saavutatud kokkuleppega mõrdade silmasuuruse vähendamise osas.

Valitsus viib kalapüügieeskirja kooskõlla möödunud aastal jõustunud kalapüügiseadusega. Senine kord üldjoontes ei muutu. Eeskiri reguleerib kalapüüki siseveekogudes, piiriveekogudes, sise- ja territoriaalmeres ja majandusvööndis ning agarikupüüki meres. Kalapüügieeskiri sisaldab lubatud kalapüügivahendite kirjeldusi ning nende tähistamist, kalade alammõõte ja kaaspüügitingimusi, püügikeelualasid veekogude kaupa.

Uus kalapüügieeskiri jõustub 1. jaanuaril 2017, uut püühivahendit kadiskat saab kasutada juba sellel suvel alates 21. juulist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.