"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Raekojas avatakse vanade gobeläänide näitus (0)
20. juuni 2016
Arhiiv

Raekojas saab vaadata tavaliselt varjus hoitavaid Madalmaade meistrite nn kootud seinamaalinguid, mille raad ligi 460 aastat tagasi tellis.

Raekojas avatud näitus “Raevaipade renessanss”  tutvustab luksuslikku gobeläänikunsti Tallinna rae renessanssvaipade kaudu. Kootud piltvaibad ehk gobeläänid olid rikkuse ja võimu sümbol. Renessansiaegsetele õukondadele ja kirikuisadele, aga ka jõukatele linnakodanikele oli nende omamine prestiiži küsimus. Hansalinn Tallinna hiilgeaja lõpus leidsid suurkaupmeestest raehärrad, et nad on oma lääne ametivendadele võrdväärsed partnerid ning oma rikkust ja staatust tuleb vastavalt moele ka välja näidata. Nii tellis raad 1547. aastal raekoja kaunistamiseks piltvaibad sealtsamast, kust neid ostsid Euroopa võimsaimad valitsejad: Madalmaadest, flaami vaibameistritelt. 

Tallinna raevaibad muudab eriliseks see, et terve komplekt on alles ning endiselt siin. Kaks kuningas Saalomoni elu kujutavat piltvaipa ning viis taimemotiividega vaipa ehk verdüüri on hoiul linnamuuseumis, kuid hapruse tõttu näidatakse neid harva.  
Näitus on avatud 21. juunini kella 10-16 ning 27. juunist 31. augustini kella 10-16 (v. a pühapäev). Pilet maksab 5 eurot, õpilastele ja üliõpilastele 2 eurot. Perepilet 10 eurot, koolieelikud tasuta. Info www.tallinn.ee/raekoda või tel 645 7900.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.