"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD: Paldiski maantee betoonkattega teelõik on avatud (0)
30. juuni 2016
Raepress

Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas, Tallinna Kommunaalameti, Haabersti linnaosavalitsuse, projekteerijate ning ehitajate esindajad avasid täna liiklusele Paldiski maantee betoonkattega teelõigu (Järveotsa teest kuni Järvekalda teeni).

Betoontee katselõik koosneb kahest osast – asfaltbetoonkatendiga lõigust ning betoonkatendiga lõigust. Betoontee katselõik rajati 230-meetrisel lõigul 25 cm paksuse betoonkattega ja 310-meetrisel lõigul 20 cm paksuse betoonkattega, mis kaeti 5 cm asfaltbetoonist kulumiskihiga. Betooni mahumuutused kompenseeritakse kahanemisvuukidega, mis on lõigatud betooni iga 4,5 meetri tagant. Koormuste ülekandmiseks kasutatakse põikvuugis plastiga kaetud siledaid terasvardaid ja pikivuugis profiilterasest ankruid. Vuugid täideti kummiprofiilidega ja silikoonmastiksiga. Puhta betoonpinnaga sõidutee pind teemantlihviti.

Vaata galeriid (4)

Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas tänas projekteerijaid ja ehitajad tehtu eest ning lisas, et tänusõnu on väärt ka kohalikud elanikud, kes betoontee ehitamise kohati mürarohke protsessi rahulikult välja kannatasid. “Juba aastaid tagasi arutasime linnavalitsuses, et tuleks uusi teekatete lahendusi katsetada ja tänaseks on algus tehtud. Nüüd tuleb järgneva viie aasta jooksul betoonkattega tee katseperiood ja siis selgub, kuidas edasi minna.”

Tee-ehitusobjekti peatöövõtja on Lemminkäinen Eesti AS. Teelõigu eksperimentaalset betoonosa ehitas saksa alltöövõtja Beton Technik. Projekti koostas G.E.O Grupp OÜ. Betoonkattega katselõik rajati Tallinna Kommunaalameti tellimusel Tallinna linna rahadega. Ehitustööde lepinguline kogumaksumus on 1,9 miljonit eurot.

Betoonkattega teede rajamine on kompleksülesanne, mis vajab eeluuringut ja modelleerimist sobivamate lahenduste leidmiseks, arvestades nii tehnovõrkudega seonduvaid probleeme kui ka ekspluatatsiooniaegseid remondivõimalusi ja tasuvust. Seetõttu monitoorib Tallinna linn ehitustööde viieaastase garantiiperioodi jooksul betoontee vastupidavust liikluskoormusele ning ilmastikutingimustele ja naastrehvide mõju betoonteele.

Paldiski maantee 800 m pikkuse teelõigu rekonstrueerimistööde I etapina rajati perioodil 2015. august-oktoober nelja meetri laiune valgustatud kergliiklustee. mille kulud rahastati 85 protsendi ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondist.

II etapis teostati alates käesoleva aasta aprillist kuni 30. juunini sõiduteelõigu rekonstrueerimine, mille käigus rajati betoonist katselõik. Tänava rekonstrueerimine sisaldas enda kõiki teedeehituslikke töid (sademevee ärajuhtimise süsteemid, tänavavalgustus, sidekanalisatsioon, elektrikaabelliinid, liikluskorraldusvahendid ning haljastuse rajamine). Ülekäigurajad kohandati vaegnägijate vajadustele. Rekonstrueerimistööd vähendavad teelt lähtuvat negatiivset mõju keskkonnale kuna senisest tasasem teekate tagab sujuvama liikluse, mille tõttu väheneb tänava mürafoon ja sõidukite poolt õhku paisatavate heitgaaside hulk.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.