"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Rein Veidemann: Mailis Reps on väärikas presidendikandidaat (2)
30. juuni 2016
Scanpix

"Mailis Repsi kandidatuurist Eesti Vabariigi presidendi kohale arvan väga hästi, seda Repsi isikuomaduste, poliitilise kogemuse ja antud juhul ka soolise kuuluvuse põhjal," sõnas poliitik Rein Veidemann.

Veidemann märkis Tallinna TV uudistesaates, et tema hinnangul on Mailis Repsi suurim konkurent Marina Kaljurand. “Kummalisel kombel ongi praegu avalikkusel kõige suurem ootus kahe naisterahva suhtes. Mailis Repsi puhul on küsimus selles, kas teda suudetakse näidata erakonnaülese kandidaadina ja kas riigikogu leiab tema osas kokkuleppe. Valijameestekogus on mängus ka teised kandidaadid ja olukord võib seal keerulisemaks minna. Mina suhtun Mailis Repsi, kui Eesti Vabariigi võimalikku presidenti,väga hea tundega.”

Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps, kel on olemas riigikogus ülesseadmiseks vajalikud 27 toetusallkirja, tutvustas eile õhul Suure-Jaani vallas Vanaõue puhkekeskuses piirkonna omavalitsuste esindajatele ja Keskerakonna juhtfiguuridele oma programmi

Reps rääkis, et tema põhiteesid jaotuva laias laastu viieks, neist olulisim on ühiskonna tasakaalu saavutamine. “Peame lahendama maapiirkondade tulubaasi ja iibe küsimuse, pöörama rõhku kohalike omavalitsuste tugevdamisele ja riigireformile laiema kandepinna andmisele. Tähelepanu vajavad terve rida valusaid teemasid sotsiaalvaldkonnas, näiteks hooldekodud ja hooldus, töölkäivate inimeste ja pensionäride toimetulek. Täna käivad inimesed täiskohaga tööl, aga ei saa endale midagi lubada või pensionärid, kes on terve elu tööd teinud, aga ei suuda endale tagada igapäevaeluks vajalikku, rääkimata kultuuriüritustel osalemisest. Eesti vajab ka põhiseaduse muutmist, vajab presidendi otsevalimisi, võimalust rahvaalgatusteks ja rahvahääletuseks.”

Reps lisas, et loomulikult on tema programmis koht ka välispoliitikal ja julgeolekul, heanaaberlikel suhetel Venemaaga ning nato ja Euroopa Liidu partnerlusel. Reps näeb Euroopa Liitu konsensusliku ja riikide liiduna, mitte konföderatsioonilise liiduna.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Leelo-Leelo
3. juuli 2016 22:17
Reps on v.hea kandidaat. Igati!
Kratt
1. juuli 2016 18:41
Samas kas olukorras, kus Repsi tegelikud võimalused presidendiks saada on nullilähedased, kas on ikka õige erakonna raha, mille päritolu praegu rangemalt kontrollitakse, seesuguse tulutu demonstratsioonesinemise peale raisata. Tehke parem perekond Repsile koos perega üks väike välisreis välja, et ta ei peaks oma vaesust peavoolu meedias kurtma.