"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Mustamäe tervisekeskuse ehitus saab hoo sisse (0)
04. juuli 2016
Lääne-Tallinna Keskhaigla

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks avaldas lepingu allkirjastamisel lootust, et ehitusfirmaga koostöös valmib Mustamäele järgmise aasta lõpuks tänapäevane tervisekeskus, mille üle saab rõõmustada kogu piirkonna elanikkond.

Täna keskpäeval allkirjastas Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees koos ehitusfirma Rand&Tuulberg ehitusjuhiga projekteerimis-ehitustööde lepingu, mis lükkab hoo sisse Mustamäele uue tervisekeskuse ehitamisele.

Vaata galeriid (4)

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks avaldas lepingu allkirjastamisel lootust, et ehitusfirmaga koostöös valmib Mustamäele järgmise aasta lõpuks tänapäevane tervisekeskus, mille üle saab rõõmustada kogu piirkonna elanikkond. “Mustamäe kui pealinna ühe suurima elanikkonnaga linnaosa vajab kindlasti nüüdisaegset tervisekeskust, kust patsient saaks mugavalt kätte kogu vajaliku ambulatoorse tervishoiuteenuse, alustades võimalusest külastada perearsti ja teha uuringuid ning lõpetades eriarsti juures vastuvõtul käimisega,” märkis Moks.

Ka haigla nõukogu esimees ja Tallinna abilinnapea Merike Martinson kinnitas, et uut tervisekeskust on Mustamäele kaua oodatud. “Oleme siiani andnud sõnades lubadusi, nüüd oleme jõudnud ka esimeste tegudeni,” sõnas ta, viidates töövõtulepingu allkirjastamisele ehitusfirmaga Rand&Tuulberg. Ta märkis, et kuigi ehitustegevusega seotud ümberkorraldused tekitavad Mustamäe patsientidele ajutiselt ebamugavusi, tuleb hea tulemuse nimel see aeg meil ühiselt vastu pidada.

Tulevasse Mustamäe tervisekeskusesse on planeeritud Lääne-Tallinna Keskhaigla erialaspetsialistide vastuvõtud kõikidel peamistel erialadel. Sarnaselt praeguse Mustamäe polikliinikuga, mis lähipäevil suletakse, saavad kavandatavas tervisekeskuses vastuvõturuumid ka perearstid. Labori- ja radioloogilised teenused, sh piltdiagnostika ja sonograafia on samuti uues tervisekeskuses kättesaadavad. Hoones jätkavad tööd ka apteek, ravikosmeetikud, ravipediküür ja teised tervishoiuga seotud teenusepakkujad.

Ehitaja leidmiseks korraldas Lääne-Tallinna Keskhaigla avaliku riigihanke, kuhu laekus kuus pakkumust.

Plaanide järgi valmib Mustamäe tervisekeskus 2017. aasta lõpus. Haigla on uue tervisekeskuse rajamiseks taotlenud toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.