"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Amnesty: islamiäärmuslased on sooritanud Süürias sõjakuritegusid (0)
05. juuli 2016
Scanpix

Islamiäärmuslased ja džihadistid on sooritanud Süürias sõjakuritegusid, ütles inimõigusorganisatsioon Amnesty International teisipäeval avaldatud raportis.

Amnesty sõnul on rühmitused korraldanud süstemaatiliselt inimrööve ja massihukkamisi ning piinanud inimesi. Ohvriteks on langenud teiste seas ka advokaate, ajakirjanikke ja lapsi.

“Paljud tsiviilisikud kardavad pidevalt, et nad röövitakse, kui nad kritiseerivad relvarühmituste tegevust või ei täida teatud rühmituste täpselt määratletud reegleid,” ütles Amnesty Lähis-Ida ja Aafrika programmijuht Philip Luther.

Amnesty International nimetas viis sõjakuritegusid sooritanud rühmitust, nende seas ka terroriorganisatsiooniga Al-Qaeda seotud Al-Nusra Rinnet.

Amnesty nõudis suurriikidelt surve avaldamist relvarühmitustele, et nad lõpetaksid sellised õigusrikkumised ning tegutseksid “sõjaseaduste” kohaselt.

Raportis nõutakse ka Süüria lähinaabritelt sõjakuritegude sooritajate toetamine. Amnesty sõnul kahtlustatakse, et mitmed äärmusrühmitused saavad abi näiteks Katarilt, Saudi Araabialt ja Türgilt ning ka USA-lt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.