"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Hardo Pajula: ühiskond pole väga muudetav, aga anname endast parima (0)
07. juuli 2016
Scanpix

"Meie arvates on konservatiivne ilmavaade ohus. Elanikud laiemas plaanis on oma hoiakutelt pigem konservatiivsed kui eesrindlikud, ent see osa Eestist, mis kujundab avalikku arvamust, on teisele poole kaldu. Selle vastukaaluks ja konservatiivse ilmavaate kaitseks saigi mittetulundusühing loodud," sõnas majandusanalüütik Hardo Pajula.

Pajula rääkis Tallinna TV saates “Suvemiks”, et asutas mittetulundusühingu koos Estonian Business Schooli lektori Karmo Kroosiga. Kuna mittetulundusühingu nimi on Edmund Burke´i Selts (EBS) peab ühing tegevuse laiemaks käivitamiseks ka läbirääkimisi EBS-ga (Estonian Business School). Kui need edukaks kujunevad algab sügisest kooli ruumes üritustesari. “Üritused on avatud laiemale publikule ning püüame nende kaudu tekitada elavat ja viisakat arutelu erinevate parteide ja huvigruppide vahel.  Loomulikult on igasuguse avaliku arvamuse mõjutamiseks loodud ühingu eesmärgiks olla ka pidevalt pildil.”

Kolumnist nentis, et ühingu loomise üheks teetähiseks sai samasooliste abielu ümber tekkinud ažiotaaž. “Oli näha, et suur osa rahvast oli selle vastu, kogu meedia ja poliitikud olid aga poolt. Olulisim moment ühingu loomisel oli aga siis, kui Sigrid Kõivul ilmus artikkel, kus ta nimetas Vooglaiu fondile antud preemiat Putini preemiaks. Mõtlesin siis, et nüüd on küll kusagil mingid kruvid hakanud väga logisema.”

Pajula on seda meel, et kui ühingul ongi soov ühiskonda muuta, pole ühiskond väga muudetav.

“Anname endast parima. Minu enda jaoks on see eelkõige isiklik teraapiline projekt. Kui asjad lähevad nii untsu, kui nad väga vabalt minna võivad, saan vähemalt öelda, et olen midagi selleks teinud, et nad ei läheks. Me kindlasti ei identifitseeri end rahvuskonservatiivse ühinguna. Minu närvikava ei ole parteipoliitika jaoks loodud, seda ma kindlasti teha ei taha,” lisas Pajula.

 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.