"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Merike Martinson: võtan süstlavahetuspunkti turvalisuse oma vaatluse alla (0)
07. juuli 2016
Scanpix

"Kui Põhja-Tallinna süstlavahetuspunkt avatakse, võtan selle turvalisuse isiklikult oma vaatluse alla ning luban, et linnavalitsus teeb piirkonna turvalisuse tagamiseks kõik," ütles Tallinna abilinnapea Merike Martinson.

Martinson lubas raadio Kuku saates “Luubi all”, et enne süstlavahetuspunkti Põhja-Tallinnas ei avata, kui väljavalitud hoone sisehoov on muudetud suletuks. Ka on räägitud mupo juhtidega, kes samuti on lubanud süstlavahetuspunkti erilise vaatluse alla võtta. “Kindlustame Paldiski mnt süstlavahetuspunkti turvalisuse ka lahtiolekuaegadega, et need ei jääks laste koolist tulekule. Sel teemal vestleme veel Tervise Arengu Instituudi nakkushaiguste ja narkomaania osakonna juhataja Aljona Kurbatovaga.”

Martinson märkis, et süstlavahetuspunkti asukoha vastu petitsiooni korraldanud kardavad põhiliselt seda, et piirkond ei ole punkti avamise järel enam nii turvaline. “Mõistan Paldiski mnt ja  selle ümbruse elanike muret, aga oleme Erika tänava elanikele andnud lubaduse sealse süstlavahetuspunkti tegevuse lõpetamiseks juulist. Loomulikult peame Põhja-Tallinna linnaosa valitsuse ja Tallinna linnavalitsusega leidma võimaluse, et piirkonnas süstlavahetuspunkt oleks. Seda likvideerida ei saa. Teistes kohtades, mida vaadanud oleme, oleks turvalisuse tagamine veelgi keerulisem.”

Martinson nentis, et linnaosadest on Põhja-Tallinnas kõige rohkem narkomaane ja seetõttu peab süstlavahetuspunkt seal ka olema. Martinson nõustus, et inimesed ei taha elada ei narkomaanide ega kodutute vahetusläheduses, samuti kokku puutuda käitumishäirete ja erivajadustega lastega. Ometi võib abilinnapea oma kogemusest kinnitada, et kui neile sihtgruppidele vajalik asutus on rajatud, selle ümbruse turvalisus kindlustatud, siis hilisemaid pretensioone laekunud ei ole. “Usun, et koostöö elanike, linnaosa ja linna juhtidega aitab. Narkomaanid, kodutud ja erivajadusega inimesed elavad meie ümber, me ei saa neist üle ega ümber. Kui me nendega seotud probleemide osas midagi ei tee, paneme käed rinnale risti, kasvavad probleemid üle meie peade.”

Abilinnapea lisas, et kiiremas korras on vaja käivitada nii Põhja-Tallinnas kui ka Lasnamäel mobiilne süstlavahetus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.