"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Helme hoiatab Eesti muutumise eest "veriseks lahingtandriks" (0)
27. juuli 2016
Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul muutuvad ka Eesti tänavad veriseks lahingutandriks kui valitsus ei vastusta Euroopa avatud uste poliitikat ega loobu osalemisest immigrantide ümberpaigutamise programmides.

Helme sõnul peab Eesti valitsus kohe lõpetama osalemise Euroopa Liidu immigrantide ümberjagamisprogrammides ning avaldama Euroopa Liidu liikmena Brüsselis survet Euroopa avatud uste poliitika lõpetamiseks, teats erakond BNS-ile.

“Meie kaasmaalaste hukkumine Nice’is ja ähvardus õhkida Tallinnast Saksamaale suunduv lennuk näitavad vaid seda, kui vääraks on osutunud valitsuserakondade poliitikute väited sellest, et islamiterrorism eestlasi tõenäoliselt ei ohusta,” ütles Helme kolmapäeval BNS-ile saadetud teates.

“Eksivad need, kelle arvates tuleks islamistide toime pandud rünnakutest otsida üksikute eksinud hingede maailmavalu,” sõnas Helme. kolmapäeval BNS-ile saadetud teates. “Tegemist on ühe religiooni esindajate organiseeritud sõjaga Lääne tsivilisatsiooni vastu. Viimase paari nädala jooksul toimunud rünnakud Saksamaal ja Prantsusmaal on märk sellest, et sõda Euroopa ja islami tsivilisatsioonide vahel alles kogub hoogu.”

Helme peab vastutustundetuks peaminister Taavi Rõivase avaldusi, mille kohaselt islamil ja terrorismil ei ole mingit seost. “Kõigil juhtudel on ründajateks olnud immigrandid islamiriikidest, aga Euroopas maad võtnud poliitiline korrektsus ja kriitikavaba suhtumine enesetapjalikku immigratsioonipoliitikasse takistavad liberaalidel mõistmast ilmselgeid tõsiasju,” lausus ta.

Poliitikud, kes keelduvad tunnistamast, et terrorismilaine on aastakümneid kestnud Euroopa avatud uste poliitika tagajärg, kujutavad tõsist ohtu rahvuslikule julgeolekule, leiab Helme. „Eestlastel on praegu põhjust oma julgeoleku pärast muret tunda. Peaminister, kes ei näe terrorismi ja islami vahel seost, on võimetu oma rahvast kaitsma. Nii kaua, kui valitsus jätkab immigrantide igakuist importimist Eestisse ega mõista hukka Lääne-Euroopa immigratsiooni poliitikat, on ainult ajaküsimus, mil islamiterrorism nõuab Eestist uusi ohvreid.“

Helme sõnul ei ole EKRE nõus sellega, et avatud uste poliitika tulemusel muudetakse Eesti riik lääne ja islami vaheliseks lahingutandriks. „Me ei taha, et meie tänavatel hakkavad ringi jooksma nugade ja matšeetega relvastatud islamisõdurid. Me ei taha minna laulupeole kartuses sattuda moslemist enesetaputerroristi ohvriks,” ütles ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.