“Mind häirib, et enamik lugusid “Eesti laulul” on inglise keeles. Elementaarne lugupidamine oma emakeele vastu võiks ikka olla!”

Voldemar Kuslap, laulja
ÜRO: 17 riigis nälgib sisetülide tõttu 56 miljonit inimest (0)
29. juuli 2016
Scanpix

Maailmas jätkuvad konfliktid on toonud kaasa selle, et 56 miljonit inimest elavad toidupuuduses või näljas, öeldi reedel avaldatud ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) ja Maailma Toiduprogrammi (WFP) ühispöördumises.

ÜRO agentuurid edastasid julgeolekunõukogule dokumendi toidupuudusest vägivalla küüsis vaevlevas 17 riigis, mis takistab “üleilmseid pingutusi alatoitumuse küsimuse lahendamiseks”, vahendas BNS.

ÜRO agentuuride andmeil on olukord kõige raskem Jeemenis, Süürias, Lõuna-Sudaanis, Burundis ja Tšaadi järve piirkonnas.

Umbes pool Jeemeni elanikest, 14 miljonit inimest kannatavad toidunappuse käes, pakiliselt vajab toiduabi 8,7 miljonit süürlast ja 4,8 miljonit lõuna-sudaanlast.

ÜRO väljendas muret ka selle pärast, et äärmusrühmituse Boko Haram tegevuse tagajärjel on suurenenud Tšaadi, Nigeeria ja Kameruni põgenike hulk, mis on toonud piirkonnas kaasa toidunappuse.

Märgiti, et riikides, mis on toidunappusest vabanemas, näiteks Colombias, kannatab jätkuvalt miljoneid inimesi ebakidla toitumise käes.

Teistes paikades, näiteks Haitil, Kesk-Aafrika Vabariigis, Kongo Demokraatlikus Vabariigis, Guinea-Bissaus, Roheneemesaartel, Malis, Libeerias, Sudaanis, Somaalias, Iraagis ja Afganistanis on nälgijaid vähem.

FAO ja WFP rõhutasid, et nälja põhjuseks on sisetülid neis riikides.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.