"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
FOTOD! Ava Lava, Tallinn (0)
01. august 2016
SA Põhja-Eesti Turism

Eelneval nädalavahetusel, 30.-31. juulil toimus Tallinna Raekoja platsil igasuvine üritustesari nimega "Ava Lava, Tallinn". Oma infotelgiga oli väljas ka Sihtasutus Põhja-Eesti Turism.

Ürituse eesmärk on Tallinnat väisavatele turistidele ja ka kohalikele lähemale tuua Eesti maakondade käsitöölised, kultuurikollektiivid ja reisiinfo. Sellel laupäeval ja pühapäeval olid Põhja-Eesti päevad, kus oli esindatud maakonnad Harjumaast Virumaadeni. “Ava lava, Tallinn” peakorraldaja Maive Nahksepp tõdes, et külastajaid on rohkelt ning palju on inimesi, kes on muutunud iga-aastasteks ürituse külastajateks.

Vaata galeriid (14)

Koos SA Põhja-Eesti Turism koosseisuga olid oma esindajatega väljas ka Raplamaa ja Järvamaa esindajad, kes lisaks endi maakondade esindamisele ei jäänud kitsiks turiste saata ka teisi maakondi külastama. Rapla Turismiinfokeskuse juhataja Sigrid Hiis oli positiivne ning soovitas kõigil Raplamaa käsitöölistel kindlasti järgmine aasta osa võtta, sest inimesi külastas Raekoja platsi palju ning Rapla käsitööliste müük oli edukas.

Ka Järva Maavalitsuse turismi- ja turundusspetsialist Kairi Rebane tõdes, et üritus oli edukas suures osas ka tänu suurepärasele ilmale. Samas nentis ta ka, et laudadel oleks võinud olla rohkem snäkke ning tegi ettepaneku järgmistel aastatel ehk Raekoja platsi rohkem maakonniti segmenteerida. Järvamaalt oli esindajana tulnud ka Järvamaa Turismiinfokeskuse infokonsultant Piret Sihver, kes lisaks professionaalsele turismiinfo jagamisele võttis enda peale fotograafi ameti.

Kahe päeva jooksul sai Põhja-Eesti infotelgist abi umbes 400 inimesest, kellest suurema protsendi moodustas kohalik elanik, kes soovis uudistada Tallinnast kaugemale. Palju oli ka kruiisituriste, kelle põhiliseks huviks olid Tallinn ja selle ümbrus. Leidus ka vagunelamuga reisivaid turiste, kelle ajendiks oli Tallinnast eemale minna ning kes olid väga huvitatud erinevatest puhkevõimalustest maapiirkondades. Meie poole pöörduti ka konkreetsemate küsimustega – uuriti näiteks militaarmarsruutide kohta ning kust saab lambavillakasukat osta.

Sihtasutuse Põhja-Eesti Turism juhataja Karmen Paju sõnul oli maakondade otsus turundusalasesse üritusse panustada igati põhjendatud, külastajatele õnnestus tutvustada Eesti erinevaid piirkondi ning suunata neid ka pealinnast väljapoole. Paju avaldas tunnustust “Ava Lava, Tallinn!” korraldajatele.

Üritustesarja “Ava Lava, Tallinn” viimane Eesti piirkond on Lääne-Eesti, mis toimub taas Raekoja platsil 20.-21. augustil. Juba toimunud on Ida-, Lõuna- ja Põhja-Eesti päevad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.