"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Savisaare kaitsja ei saa lisaaega toimikuga tutvumiseks (0)
03. august 2016
Scanpix

Korruptsioonikahtluse all oleva Keskerakonna liidri Edgar Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs ei saanud riigiprokuratuurilt lisaaega toimikuga tutvumiseks.

“Edgar Savisaare kaitsja taotles, et prokuratuur pikendaks materjalidega tutvumise ning taotluste esitamise tähtaega kuni 19. septembrini. Arvestades, et ühel korral on prokuratuur juba taotluste esitamise aega ligi kuu võrra pikendanud, ei olnud kaitsja taotlus meie hinnangul põhjendatud. Viimane päev, mil Oliver Nääsil on võimalik prokuratuurile taotlusi esitada, on 8. august,” ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja BNS-ile.

Nääs taotles kriminaaltoimikuga tutvumise tähtaja pikendamist kuni 19. septembrini. “Lisaaja vajadus tuleneb asjaolust, et mulle ei ole veel tutvustatud riigiprokuratuuri poolt kriminaaltoimikust kõrvaldatud materjale ning kogu jälitustegevusega kogutud teavet. Kaitsjana on mul nende materjalide vastu põhjendatud huvi ning seadusest tulenev õigus nendega kohtueelse menetluse raames tutvuda,” märkis Nääs teisipäeval.

Tema sõnul ei vasta tõele meedias levivad väited, nagu ta oleks juba vaidlustanud teabehankega kogutud tõendite lubatavuse või et on otsustanud seda kindlasti kohtus teha. “Nagu olen korduvalt avalikkusele selgitanud, saab teabehankega kogutud tõendite lubatavuse vaidlustamise otsustada alles pärast halduskohtu poolt antud loaga tutvumist, mida mulle aga riigiprokuratuuri poolt hetkel võimaldatud ei ole,” lisas Nääs.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.