"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Venemaal nõuab 180 000 inimest peaministri vallandamist (1)
05. august 2016
Scanpix

Venemaal allkirjastas 180 000 inimest petitsiooni, milles nõutakse president Vladimir Putinilt peaminister Dmitri Medvedevi vallandamist õpetajate palku puudutanud avalduse tõttu.

Pahameel sai alguse nädala algul Dagestanist, kus üks õpetaja küsis Medvedevilt, miks saavad õpetajad poole vähem palka kui politseinikud. Õpetaja palk on seal vaid 15 000 rubla (230 dollarit) kuus.

Peaminister vastast, et õpetamine ei ole amet, mida valitaks varanduse lootuses, ning noor ja energiline mees saab ju alati kõrvalt raha teenida.

Petitsioonisaidilt change.org selgub, et Putinile esitatava nõudega Medvedevi vallandamiseks on reedeks ühinenud 180 000 inimest. Selles öeldakse, et inimene, kes käsib “õpetajatel kõrvalt raha teenida”, ei tohiks valitsust juhtida.

“Valitsust peab juhtima inimene, kes on kompetentne, haritud ja hoolib riigist,” ütles petitsiooni autor Aleksander Li. “Paraegu näeme me risti vastupidist.”

Riigiduuma on kohustatud petitsiooni arutama, kui sellele on andnud allkirja vähemalt 100 000 inimest.

Venemaal on keskmine kuupalk 37 000 rubla (566 dollarit). Õpetaja keskmine palk on 32 000 rubla, kuid see varieerub piirkonniti.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

oPossum
5. aug. 2016 19:04
Ei maksaks üle pingutada. Eesti mõistes oleks see vaid tuhatkond inimest, kelle nõudmistele nii meie peaminister kui meediagi vaevalt üldse suurt tähelepanu pöörakski. Vähemalt varasemast on vastavaid näiteid küllaga tuua. Nii, et ilmselt käituvad Venemaa liidrid siin sama "demokraatlikult" nagu meiegi omad. Või Medvedjev heal juhul veel isegi vabandab oma lapsesuu pärast. Meie oma peaminister ei teeks ilmselt sedagi. Jääks ülbust veel ülegi.