"Tulevikku vaadates tuleks vähemalt kodutarbijad börsipõhisest süsteemist välja suunata. Ainult nii on võimalik kliimaeesmärke tulevikus täitma hakata."

Alar Konist, TalTechi energiatehnoloogia professor
Tallinna Lauluväljakul avati veteranide MM orienteerumises (0)
07. august 2016
Meelis Toom

Eile avati Tallinna Lauluväljakul veteranide orienteerumise maailmameistrivõistlused. Viiel päeval orienteerutakse Tallinna linnas ja Harjumaa maastikel.

Võistlustel osaleb 3488 sportlast 44 riigist, Eestit esindab 352 võistlejat. Tallinna on kogunenud mitmed endiste kümnendite maailma tipporienteerujad, nende hulgas mitmekordsed maailmameistrid Vidar Benjaminsen, Jörgen Mårtensson Norrast ja Janne Salmi Soomest.

Võistluste vanim osaleja on 95 aastane Astrid Andersson Rootsist.

Võistluste esimene start antakse pühapäeval kell 9, kui Kadrioru pargis selgitatakes sprindi kvalifikatsioonides finaalipääsejad. Esimese võistluspäeva finiš on Kadrioru staadionil.

Sprindi finaaljooksud toimuvad esmaspäeval Tallinna vanalinnas võistluskeskusega Vabaduse platsil. Kolmapäeval ja neljapäeval joostakse Kõrvemaal pika raja kvalifikatsioone. Pika raja finaal toimub laupäeval Pikassaares.

Veteranide MM orienteerumises on Eesti ajaloo suurima välisosalejate arvuga spordivõistlus.

EASi hinnangul toob veteranide MM orienteerumises Eestisse üle 3,3 miljoni euro turismitulu.

Võistlust aitavad läbi viia 315 vabatahtlikku 15 riigist.

Veteranide MMi korraldamist toetavad EAS, Tallink, Sportland, A. Le Coq, Topauto, SsangYong, Herz, Printcenter, UC Rent, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn, Kemmerling, Kingivabrik, Standard ja Elisa.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.