"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Mailis Reps on presidendikampaania raames külastanud ligikaudu 150 omavalitsust (0)
17. august 2016
Scanpix

Keskerakonna presidendikandidaat Mailis Reps jätkab presidendikampaania raames kohtumisi Eestimaa omavalitsusjuhtidega ning on viimaste nädalate jooksul külastanud ligikaudu 150 omavalitsust kaheteistkümnes maakonnas. Alates tänasest on Reps ringsõidul Ida-Virumaal.

“Eesmärk on endiselt sama, mis enne – soovin kohtuda võimalikult paljude omavalitsusjuhtidega üle kogu Eesti ja kuulda nende peamiseid muresid. Olen saanud omavalitsusjuhtidelt tagasisidet, mis lubab arvata, et olen ainus presidendikandidaat, kes reaalselt omavalitsustes kohapeal käib. Seda hinnatakse väga kõrgelt. Paraku on Eestis muutnud haruldaseks see, et riigijuhid pealinnast välja sõidavad ning maapiirkondade muret kuulda võtavad. Soovin sellist negatiivset trendi murda,” rääkis presidendikandidaat Mailis Reps.

Repsi sõnul on kohtumiste raames osutunud omavalitsuste jaoks kõige meeli erutavamaks teemaks haldusreform, mis on mitmeid omavalitsusjuhte varakult halliks ajamas. Samuti on korduvalt tõstatunud küsimus Eesti põllumajanduse hetkeseisust ning ühiselt on otsitud ka lahendusi kohaliku ettevõtluse toetamiseks.

“Omavalitsusjuhid peavad haldusreformi tärmineid ebareaalseteks ning mitmed neist ootavad enne edasiste sammude astumist kohtuotsust. On selge, et riigitasandi ning kohalike omavalitsuste vaheline kommunikatsioon on jäänud haldusreformi küsimuses poolikuks ning KOV-id tunnevad end petetuna. Raha reformiga juurde ei tule, kuid ülesandeid küll. Inimeste jaoks seis aga paremaks ei muutu. Usun, et seesugune omavalitsusjuhtide pahameel muudab tänavused presidendivalimised valimiskogus väga ettearvamatuks,” lõpetas Mailis Reps.

Rohkem infot ja pilte presidendikandidaadi kohtumistest omavalitsusjuhtidega on võimalik leida Mailis Repsi ametlikult Facebooki lehelt

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.